Erdoğan: Salgının Boynunu Kıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artan koronavirüs vakalarına dikkat çekerek, Ramazan ayında tedbirlerin artacağı mesajı verdi.

Ramazan Tedbirleri ile Vakalar Düşürülecek

Erdoğan, Ramazan ayında genel değerlendirmelerin devam edeceğini söyleyerek  salgın vakalarının azaltılacağını açıkladı. Amacımız ülkemizi Ramazan’da genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır.

Ortadan Kaldırma Çabalarımız Var

Erdoğan, tedbir kapsamında Türkiye'nin tek başına salgını yenmesinin önemli olmadığını ve durumun küresel düzeyde gerçekleştiğini söyledi. Esnaf sıkıntılarına da değinen Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

Esnafımızın sıkıntılarını biliyor bunu ortadan kaldırmak için gayret gösteriyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan’da genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır. Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, tek başına salgını yenmesi önemli değildir. Asıl olan yakın insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere dünyadaki iyileşmeden geri kalmamaktır. Bugün Avrupa'nın tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor. Bu ülkelerin sağlık sistemleri de felç durumdadır. Biz Ramazan’daki tedbirlerle vaka sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayısta başlayacak turizm sezonu ve ticari hareketliliği yakalayabiliriz. Tek bir insanımızın bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Salgının boynunu Allah’ın izniyle kıracağız. Hepimiz aynı Türkiye gemisindeyiz. Salgın sebebiyle yaşadığımız sıkıntıları, daha sonraki kazançlarımızın kefareti olarak kabul ederek sabredeceğiz.

Projesine Kargalar Tepki Veriyor

İşsizlikle alakalı gündeme gelen çözümlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan değişikliklerin ekonomik anlamda yeterli olmadığını söyledi. İşsizlikle alakalı çözümlere kargaların bile güldüğünü belirtti.

Türkiye terörün de ekonominin de üstesinden gelecektir. Türkiye'nin en önemli sorunu muhalefetin zihnindeki, dilindeki, duruşundaki bozukluktur. CHP'nin başındaki zatın durumu bu çarpıklığın en somut örneğidir. Söylediklerinin yarısı yalan, yanlış olmasına rağmen sanki atomu parçalamanın formülünü bulmuş gibi sürekli konuşuyor. Karşımızda öylesine şekilsiz bir malzeme var ki neresini düzelteceğimizi şaşırıyoruz. Bu zat son dönemde bol keseden vaatler sıralamaya başladı. Siyasetçi -biz hariç- vadeder. İşsizliğe çare olarak söylediği projeye kargalar bile gülüyor.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6904809/erdogan-salginin-boynunu-kiracagiz