Eskişehir’de Öldürülen Kadınların İsimleri Yaşayacak

Eskişehir’deYalçın Özalpay tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan ve diğer kadınların anısına “Yaşam Hak Ormanı” açıldı. Açılışta, ölenlerin adına çam ağacı dikildi.

"Bir Kadın Daha Kaybetmek İstemiyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen CHP Kadın Kolları'nın Türkiye'nin 81 ilinde kadına yönelik şiddeti bitirmek için yola çıktığını belirterek gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

Hepimizi yıkan ve hepimizi tekrar iktidarı, devletin makamlarının kadına karşı şiddete yönelik aldığı önlemleri sorgulamaya iten bir olayı anmak için bir araya geldik. Kadın kollarımızın çok değerli bir çalışması var. Kadın kollarımız, Türkiye'nin neresinde olursa olsun şiddete uğrayan kadınlara psikolojik ve hukuki destek veriyor. Bir yandan da Türkiye'nin 81 ilinde kadına yönelik şiddete 'son' demek için, kadınlarla kucaklaşıp bir araya gelebilmek için bu projeyi başlattı. Bizler de 'Yaşam Hak otobüsü' ile yola çıktık. İlk durağımız Eskişehir. Bundan sonra 81 ilde CHP'li kadınlar İstanbul Sözleşmesi'ni ve eşitliği savunmak için yollarda olacaklar. Bir kadını daha kaybetmeyelim diye mücadelemizi sürdürmeye söz veriyorum.

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6908726/eskisehirde-oldurulen-kadinlarin-isimleri-yasayacak