Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararı ile Didim'de Bir Arazi, Türk Metal Sendikası'na Satıldı!

Cumhurbaşkanı Kararı ile Didim’de denize yakın bir arazi 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası’na satıldı. Bunun yanı sıra Hazine’ye ait Bodrum’daki devasa arazinin de satışa çıkarıldığı bildirildi. Satışa çıkarılan araziler arasında Türkiye Şeker Fabrikaları’nın dört taşınmazı da bulunuyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonu aracılığıyla yapılan satışlar Cumhurbaşkanı Kararları olarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararı ile kamuya ait 2 arazinin satıldığı ve 8 arazinin de satışa çıkarıldığı duyuruldu. 

Sümer Holding’in Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Büyük Anadolu Otel Didim Resort’un yanında yer alan denize yakın ve Hazine'ye ait olan1494, 66 metrekarelik arazi 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası'na  satıldı. Yine Sümer Holding’e ait Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki 3 bin 741, 34 metrekarelik arazisi de 17 milyon 400 bin liraya Feyter, Bulutbey, Demirok şirketler grubuna verildi. Arazi Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında yer alıyor.

''Türkiye Şeker Fabrikalarına Ait, 4 Taşınmazda Satışa Çıkarıldı!

Cumhurbaşkanı Kararı’nda 6 ildeki kamuya ait arazinin de satışa çıkarıldığı açıklandı. Bu araziler arasında Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait arazi de bulunuyor. Türkiye Şeker’in Eskişehir’in Beylikova ilçesindeki arazi; ticaret, konut, park alanı; Eskişehir’in Çiftçiler ilçesindeki arazi ticaret alanı, otopark, park alanı, yol; Karaman’ın Merkez ilçesindeki arazi ticaret, konut, resmi kurum binası, park, trafo ve yol; Sivas’ın Merkez ilçesindeki arazi ticaret, trafo ve yol yapılmak üzere satışa çıkarıldı.

Karaköprü'deki Arazi Konut, Park ve Yol Yapımı İçin Satılacak! 

Hazine’ye ait Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesindeki iki arazi de konut, park ve yol yapılmak üzere satılacak. Ayrıca Hazine’ye ait Ankara’nın Çankaya ilçesindeki arazi de satış listesinde yer aldı. Arazi TRT’nin hemen arkasında ve Marina Ankara projesinin hemen karşısında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Kararı’nda Hazine’ye ait Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki arazi ve Muğla’nın Bodrum ilçesindeki arazilerin de satışa çıkarıldığı duyuruldu. Bodrum’daki arazinin Halil İbrahim İper, Adnan İper Anadolu Lisesi’nin arkasında olduğu ve ağaçlık alanı kapsadığı görüldü.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6927587/cumhurbaskani-erdoganin-karari-ile-didimde-bir-arazi-turk-metal-sendikasina-satildi