Hatay ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Raylı Sistem Çalışmaları Devam Ediyor

Kentteki ulaşım ağını genişletmek ve iyileştirmek için yeni projeler üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem için yürüttüğü çalışmalara devam ediyor. Geçen ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul AŞ. heyetini ağırlayan Hatay Büyükşehir yetkilileri, mega kentteki raylı sistem çalışmalarını yerinde görmek için İstanbul’a gitti.

İBB ile İş Birliği Yaparak İncelemelerde Bulundular

Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Bülent Ok, Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan ve raylı sistem projesinde çalışan Hatay Büyükşehir mühendisleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Esenler ve Alibeyköy yerleşkesinde inceleme yaparak modern ve nostaljik tramvaylar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

''En Yakın Zamanda İmzaları Atarak Hatay'ı Tramvay Projesine Kavuşturacağız''

Hatay Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İ. Orhan Demir ve Metro İstanbul AŞ. Genel Müdürü Özgür Soy tarafından ağırlandı ve Metro AŞ. tasarım örneklerini inceleyerek istişarelerde bulundu. İncelemeler ve görüşmeler sonunda konuşan Özgür Soy, “En yakın zamanda imzaları atarak Hatay’ı tramvay projesine kavuşturmak için sabırsızlanıyoruz “dedi.

 

 

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6937580/hatay-ve-istanbul-buyuksehir-belediyesinin-rayli-sistem-calismalari-devam-ediyor