Gelecek Partili Özcan: Saray, Günahları Paylaşmakta Oldukça Bonkör

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına tepki göstererek saray ve yandaşlarının günah paylaşımında bonkör davrandığını söyledi.

"Hiçbir Varlığı Bizimle Paylaşmayan Saray"

Bakan Koca'nın "84 milyon sorumlu” şeklindeki açıklamaları ardından Saray'ı eleştiren Özcan, şu sözleri söyledi:

Sorumlu bizmişiz; hepimizmişiz. Ne kadar da paylaşımcı geliyor kulağa. Hiçbir varlığı bizimle paylaşmayan, adaleti, hukuku, refahı ve kalkınmayı bize çok gören saray ve yandaşları, günahları bizimle paylaşmakta oldukça bonkör davranıyorlar .

"Yönetemeyen Tek Adam Rejimi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın patates- soğan talimatına tepki gösteren Özcan, yönetemeyen bir tek adam rejimi olduğuna vurgu yaptı. Sert eleştirilerde bulunan Özcan şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanı soğan, patates tonajı açıklıyor, Tarım Bakanı onu yalanlıyor. Hem de rakamların biri anyaya, diğeri Konya’ya gidiyor adeta. Cumhurbaşkanı ‘Çiftçinin elinde 1 milyon 200 bin ton patates var’ diyor. Bakanı aynı gün 300 bin ton diye açıklama yapıyor.  Erdoğan ‘250 bin ton soğan’ diyor, Bakanı ‘40 bin ton’ diyor. Biri ‘750 bin ton çeltik’ derken, diğeri sadece ‘75 bin tondan’ bahsediyor. İşte biz buna ‘yönetememe’ diyoruz, ‘Tek Adam Rejimi’ diyoruz. Savrukluk, umarsızlık, plansız-programsızlık, kara düzen yönetimi diyoruz. ‘Tek kişilik bir kara düzen yönetimi’ bu!

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6948826/gelecek-partili-ozcan-saray-gunahlari-paylasmakta-oldukca-bonkor