Meteoroloji'den Batıda Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin batı bölgelerinde etkisini göstereceği bilinen kuvvetli fırtına uyarısı yaptı. Saatteki hızının 90 km'ye kadar ulaşacağı tahmin edilen fırtına için vatandaşlar uyarıldı.

Cumartesi Sabahtan Başlayacak

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, fırtınanın 17 Nisan 2021 Cumartesi günü sabah saatlerinde meydana geleceği belirtildi:

Rüzgarın, Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz'de yarın (17.04.2021 Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren, İç Anadolu Bölgesi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde Pazar (18.04.2021) sabah saatlerinden itibaren güney (Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 Km/saat), Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Eskişehir çevrelerinde zaman zaman kuvvetli Fırtına (60-90 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6953197/meteorolojiden-batida-kuvvetli-firtina-uyarisi