Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Terörün Kökünü Kazımakta ve Vatandaşlarımızı Kurtarmakta Kararlıyız''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Erdoğan, "Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız” dedi.

''Kökünü Kurutana Dek Mücadelemizi Sürdüreceğiz''

Erdoğan bağlantıda şunları söyledi:

Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamen ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir. Ne Türkiye'nin, ne Irak'ın, ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü terör örgütüne ve teröre asla yer yoktur. Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

''Çok Sayıda Teröristi Etkisiz Hale Getirdik''

Erdoğan şu ana kadar çok sayıda operasyon düzenlediklerini ve bu operasyonda teröristlerin tamamını etkisiz hale getirdiklerini vurguladı:

''Operasyonlarda azami oranda yerli ve milli savunma sanayii ürünlerimizin kullanılması ayrı bir iftihar vesilesidir. Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız. Sığınak-barınak ve mağaraların ateş altına alındığı operasyonda, şu ana kadar çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla yürütülen bu mücadelede kahraman Mehmetçiğimizin karşısında dayanabilecek hiçbir güç tanımıyoruz.''

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7013007/cumhurbaskani-erdogan-terorun-kokunu-kazimakta-ve-vatandaslarimizi-kurtarmakta-kararliyiz