CHP'li Gürer: Pandemi Döneminde Emekli, İşçi, Çiftçi ve Esnaf Unutuldu!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP’nin pandemi döneminde de emekliyi, işçiyi, çiftçiyi, esnafı unuttuğunu belirterek; “Tüm dar gelirlilere AKP iktidarında adeta zulmedilmektedir. Mağdur kesimlerin mağduriyeti giderilmelidir” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, emeklilerin beklentileri, pandemi döneminde esnafın, çiftçinin ve diğer dar gelirlilerin yaşadığı mağduriyete dikkat çekti.

“Bayram İkramiyeleri 1500 Lira Bekleniyordu, 1100 Lira Çıktı''

Emeklilere dini bayramlarda verilen bayram ikramiyelerinin 1000 liradan 1100 liraya çıkarıldığını hatırlatan Gürer şu açıklamada bulundu:

“Emeklilerin bayram ikramiyesi, 1.500 lira olması beklenirken 1.100 lira olarak açıklanmıştır, ‘enflasyon oranında artış’ sözü yine boşlukta kalmıştır. Pandemi döneminde emekliye ciddi eziyet çektirilmiştir” 

''Kapanma Sürecinde Esnaf ve Çalışanların Hak Kaybı Karşılanmalıdır''

“Tam kapanma” kararının virüs zirve yapınca alınabildiğini işaret eden Gürer, şunları söyledi:

“Sosyal devlet, kapanma sürecinde tüm esnaf ve çalışanların hak kaybını karşılamalıdır. AKP iktidarı acilen işsiz kalan ve işini kaybeden, mağdur olanların kayıplarını karşılayacağı bir paket açıklamalıdır. İşsiz kalan, iş yeri kapanan, kredi ve kart borcu olan, sigorta, vergi borcunu ödeyemeyen, kira, elektrik, doğal gaz faturasını karşılayamayan her kesime destek verilmelidir.”

“İktidar Emekli, İşçi, İşsiz, Memur, Çiftçi ve Dar Gelirlileri Unuttu''

Gürer, AKP’nin pandemi döneminde çiftçiyi de unuttuğunu belirterek şunları söyledi:

“İthalatçı kafa her gün zam, zam, zamla vatandaşı perişan etmektedir. Emekli, işçi, işsiz, memur, çiftçi, besici, engelli, esnaf, çocuk, kadın ve tüm dar gelirlilere AKP iktidarında âdeta zulmedilmektedir. Mağdur kesimlerin mağduriyetlerini gidermek şarttır” 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7035441/chpli-gurer-pandemi-doneminde-emekli-isci-ciftci-ve-esnaf-unutuldu