Danone Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasına Girdi

Danone Türkiye Sütlü Ürünler, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021” listesine girerek büyük bir başarı elde etti.

"Sağlık Misyonumuzu Çalışan Haklarında da Önemsiyoruz"

Danone Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Tuğba Kebeci Umur, işletme politikalarına değinerek çalışan hakları konusunda hassasiyetlerini vurguladı:

Sağlık misyonumuzu yalnızca ürünlerimizde değil çalışan haklarında da önemsiyoruz. Ayrıca doğaya, gezegene ve dünyaya katkı sağlıyor, kendi büyüdükçe çalışanlarını da her anlamda büyütebilen bir şirket olma hedefini taşıyoruz. Tüm bunların sonucunda önce Great Place to Work sertifikalı şirket olmamız, şimdi de Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasına girmemiz bizleri gururlandırırken, bu unvanları korumak adına bundan sonra yapacağımız çalışmalar için de güç ve enerji veriyor.

İnsan ve Gezegen Odaklı Şirket

İnsan ve gezegen sağlığının birbirine bağlı olduğunu ifade eden Tuğba Kebeci Umur, bu kapsamda başlıklarını hayata geçirdiklerini söyledi:

Tek Gezegen. Tek Sağlık vizyonumuz doğrultusunda insanların ve gezegenin sağlığının birbirine bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu inancımız ışığında tüm insan kaynakları çalışmalarımızı, ‘İnsan ve Gezegen Odaklı Şirket Olma’ stratejimiz ile hayata geçiriyoruz. Stratejimiz altındaki dört ana başlığımız olan aile, gezegen, sağlık ve motivasyon odağı tüm İK stratejimizin temelini oluşturuyor. Yani çalışanlarımızın bizler için kıymetli olması kadar, ailelerini de şirket odağımıza alıyoruz.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7035841/danone-turkiyenin-en-iyi-isverenleri-arasina-girdi