Akşener'den Erdoğan'a Yanıt Gecikmedi: ''Korkma, Getir Sandığı Helalleşelim''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP teşkilatı ile bayramlaşma programında "Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" şeklinde açıklamada bulunmuştu. 

Akşener ise bu açıklamaya şu sözlerle yanıt verdi:

"Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim" 

Akşener'den Sandık Çağrısı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "helallik istemesi" üzerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Seçimi işaret eden Akşener, sandık çağrısı yaptı. 

Akşener'in Erdoğan'a sosyal medyadan verdiği karşılık şöyle:

"Sayın Erdoğan, sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim." 

Erdoğan Ne Söylemişti ? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle bayramlaşırken şunları söylemişti:

"Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz"

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7175099/aksenerden-erdogana-yanit-gecikmedi-korkma-getir-sandigi-helalleselim