TBMM Başkanı Şentop ve İçişleri Bakanı Soylu'dan Sürpriz Görüşme

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, makamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul etti. Soylu yarım saat süren görüşmenin ardından soruları yanıtsız bırakarak Meclis'ten ayrıldı.

Gazetecilerin Sorularına Cevap Vermeden Ayrıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün öğle saatlerinde TBMM'ye geldi. Doğrudan TBMM Bakanı Mustafa Şentop'un makamına geçen Soylu, yarım saat süren görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularına yanıt vermeden Meclis'ten ayrıldı. 

Şentop, 10 Bin Dolar Alan Siyasetçiyi Açıklaması İçin Soylu'ya Mektup Yazmıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklamasında bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa 'Acaba o da mı alıyor' diye sorulur" demişti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" yanıtı vermişti. Şentop, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması için mektup yazmıştı.

Görüşmede Soylu'nun Şentop'un Mektubuna Yanıt Verip Vermediği Bilinmiyor

Mektupta, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

Görüşmede Soylu'nun Şentop'un mektubuna yanıtı 'elden' verip vermediği, 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini Meclis Başkanı Şentop ile paylaşıp paylaşmadığı konusunda açıklama yapılmadı.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7302498/tbmm-baskani-sentop-ve-icisleri-bakani-soyludan-surpriz-gorusme