Siyasetçilerin Başarı Puanı Anketi Yayımlandı | Cumhurbaşkanı Erdoğan İlk Sırada

Siyasetçilerin  başarı puanı anketi Haziran ayı sonuçları yayımlandı. İstanbul Ekonomi Araştırma Türkiye Raporu anket çalışmasına göre Haziran ayının anketinde ilk sıraya yerleşen siyasetçi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Siyasetçilerin Başarı Puanı Anketi İlk Üç İsmi; Erdoğan, Akşener ve Kılıçdaroğlu

İstanbul Ekonomi Araştırma Türkiye Raporu her ay olduğu gibi Haziran ayında da anket katılımcılarına en başarılı buldukları parti genel başkanlarını sordu. 1 ile 10 puan arasında değerlendirilen siyasi parti liderlerinin arasında ilk üç sırayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldı.

1 ile 10 puan arasında değerlendirilen, ilk sırayı alan parti liderlerinin 10 üzerinden aldıkları puanlar ise şu şekilde: 

1 - Tayyip Erdoğan İlk Sırada

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyasetçilerin Başarı Puanı anketi kapsamında daha önceki aylarda olduğu gibi ilk sırayı koruyor. Haziran ayında 10 üzerinden 5,15 puan alan Erdoğan'ın bir önceki ayda puanı 5,09'du.

2 - Meral Akşener İkinci Sırayı Koruyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Siyasetçilerin Başarı Puanı anketi kapsamında ilk kez 2020 yılının Ekim ayında ikinci sıraya yerleşmişti. Meral Akşener ikinciliğini korumaya devam ediyor ve Haziran ayında 4,52 puan alacak ikinci sıraya yerleşiyor.

3 - Kılıçdaroğlu Yine Üçüncü Sırada

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez 2020 yılının Ekim ayında Siyasetçilerin Başarı Puanı anketi kapsamında ikincilik sırasını İYİ Parti lideri Meral Akşener’e bırakmıştı. Bu sıralama devam ediyor ve Kılıçdaroğlu Haziran ayı anket sonucuna göre 10 üzerinden 3,76 puanla üçüncü sıradaki yerini alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mayıs ayı puanı 3,81 idi. Haziran ayında Kılıçdaroğlu'nun düşüş gösterdiği görülüyor.

4 - Devlet Bahçeli Dördüncü Sıraya Yerleşti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Siyasetçilerin Başarı Puanı anketi sıralamasında dördüncü sıraya yerleşiyor. 10 üzerinden 3,72 puan alan Bahçeli, Cumhur İttifakı ortağı Erdoğan'dan oldukça geride.

Bahçeli'nin bir önceki ayda sahip olduğu puan; 3,67 idi. Yine de Mayıs ayı puanlarına göre Bahçeli'nin bir yükseliş yakaladığı görülüyor.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7311069/siyasetcilerin-basari-puani