AKP'li Cahit Özkan'dan MKE Özelleştirmesi Yorumu: Türkiye’nin Savunma Teknolojisinde Dünya Devi Olmasını Sağlayacaktır

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKE) lağvedilerek, anonim şirketine dönüştürülmesi ile ilgili AKP'nin yasa teklifini yönelik gelen eleştiriler için açıklama yaptı ve “MKE ile ilgili yapılacak reform, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Basın Toplantısı Düzenlendi

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de düzenlenen basın toplantısında, bürokratların birden fazla maaş aldığı yönündeki tartışmalara da cevap verdi. Konu ile ilgili olarak "Bu yalan dolan siyasetinin milletimiz karşısında hiçbir değeri yok” sözlerini kullandı.

AKP'li Özkan, MKE’nin lağvedilerek, anonim şirkete dönüştürülmesine yönelik AKP yasa teklifini eleştiren muhalefet için şunları söyledi:

“MKE ile ilgili yapılacak reform, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacaktır. MKE’nin daha hızlı çalışmasını, daha verimli teknoloji üretimini sağlayacaktır. Onlar rahatsız olmaya devam etsinler, biz güçlü Türkiye idealine ulaşmaya, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaya devam edeceğiz.”

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7327422/akpli-cahit-ozkandan-mke-ozellestirmesi-yorumu-turkiyenin-savunma-teknolojisinde-dunya-devi-olmasini-saglayacaktir