Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Uğur Şahin ile Bir Araya Gelecek: Biontech'te Çok Daha Seri Adım Atabileceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aşılama ile ilgili soruya; “En yakın zamanda Uğur Bey, eşi; onlar da misafirimiz olacaklar. Biontech’te çok daha seri bir adım atma fırsatını yakalayacağız” karşılığını verdi.  

''Uğur Bey ve Eşi Misafirimiz Olacaklar''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gittiği Diyarbakır’da Cuma namazını Kurşunlu Camisi’nde kıldı. Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, aşılama ile ilgili bir soruya ise Biontech CEO su Prof. Dr. Uğur Şahin ile bir araya geleceklerini söyleyerek şu yanıtı verdi:

“Şu anda 58 milyonu aşmış vaziyetteyiz, aşılamada. Kademe sistemi de yaş gruplarına göre getiriyoruz. Biontech’ten en son gelen bir miktar aşı var. Sinovac’tan da yine bir miktar geldi geliyor. En yakın zamanda Uğur Bey, eşi; onlar da misafirimiz olacaklar. Biontech’te çok daha seri bir adım atma fırsatını yakalayacağız.”

“Bayram Tatili Sürecini Millete Seslenişle Halkıma Duyuracağım''

Erdoğan, bayram tatilinin kaç gün olacağı ile ilgili soruya ise henüz çalışmaların devam ettiğini belirterek şu şekilde devam etti:

“Şu anda onunla ilgili arkadaşlarımız, çalışmalarını sürdürüyor. Tatil süreci, 10 ile 9 gibi, bu arada dolaşıyor. Millete seslenişte halkıma duyuracağım” 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7400133/cumhurbaskani-erdogan-prof-dr-ugur-sahin-ile-bir-araya-gelecek-biontechte-cok-daha-seri-adim-atabilecegiz