Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak: Fındıkçı Diri Diri Gömülmeye Çalışılmıştır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık alım fiyatları için değerlendirmede bulundu. "Fındıkçı, her sene bir ümitle gittiği bahçesine, açıklanan bu fiyatlarla yine diri diri gömülmeye çalışılmıştır" açıklaması yapan Çolak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatına yönelik yazılı açıklamada şunları dile getirdi:

"Bazı fındık tüccarlarının açıklanan fiyata karşı verdikleri demeçleri hayretle karşılıyorum. Üretim başlamadan bazı firmaların belli rakamlar üzerinde gizliden anlaştığı duyumunu almıştık. Rekabet kurumunun bu konunun üzerine gitmesini talep ediyorum. Maalesef bu anlaşmalar Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan fındık fiyatında etkili olmuş gibi gözüküyor. Bu fiyatlar fındık üreticisinin yine yüzünü güldürmemiştir. Nereden bakarsanız bakın girdi maliyetleri, hayat şartları, gıda fiyatlarındaki artış ortadadır. Fındık sadece Fındık değildir. Bölge insanını ekmeği, aşı, çocuğunun okul parası, kızının çeyizi, oğlunun düğün parasıdır. Fındıkçı her sene bir ümitle gittiği bahçesine, açıklanan bu fiyatlarla yine diri diri gömülmeye çalışılmıştır. Zaten TMO fındık alımında birçok engel ve sorun çıkartıyor. Bu sorunlardan dolayı tüccar da fındığı düşük fiyattan alıyor. Hiç olmazsa fındık destekleme fiyatlarını artırın. 
Üreticimizin yanında fındık baronlarına karşı mücadelemiz devam edecektir. Fındık bu ülkenin en önemli milli meselelerinden biridir."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7606243/yeniden-refah-partisi-genel-baskan-yardimcisi-cemil-colak-findikci-diri-diri-gomulmeye-calisilmistir