Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak: İstersem Oğlumu Çalıştırırım, İstersem Kızımı Çalıştırırım

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın, görevde olduğu 2,5 yıllık süre içerisinde belediyeye 18 sözleşmeli personel aldığı belirlendi ve kendisine gelen eleştirilere cevap verdi.

Meclis toplantısında, bu durumu eleştiren müfettiş raporunu hatırlatan Cumhuriyet Halk Parti’li Meclis Üyesi Mithat Ertaş, “Bu 18 sözleşmeli personelin kim olduğunun açıklanmasını istiyoruz” sözlerine, AKP’li Başkan Mustafa Gültak “Ben, istersem oğlumu çalıştırırım, istersem kızımı çalıştırırım. Ben istediğimle çalışırım” cevabını şu cümlelerle verdi:

“Sözleşmeli personel sayısı idarenin elindedir. Ben istediğim kişiyle çalışırım veya çalışmam. Bunun adına torpil diyemezsiniz. Ben istersem oğlumu da çalıştırırım, kızıma da çalıştırırım, senin yeğenini de çalıştırırım. Biz kafamıza göre sözleşmeli almıyoruz ki. Diyoruz ki makine mühendisi, falanca üniversite bitirmiş elektronik mühendisi, inşaat mühendisi, efendim psikolog sosyolog… Lisansı var mı elinde! Ben istediğimle çalışacağım. Sizin istediklerinizle çalışmak zorunda değilim.”

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7759400/mersin-akdeniz-belediye-baskani-mustafa-gultak-istersem-oglumu-calistiririm-istersem-kizimi-calistiririm