İzmir Büyükşehir Belediyesi İştiraki İzbeton'dan 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve asfalt çalışmalarını gerçekleştiren şirketi İZBETON, makine parkını güçlendirmeye devam ediyor. Son üç ay içinde iş makineleri, TIR’lar ve kurulan yeni tesisler için 27 milyon liralık yatırım yapan İZBETON’un, 2021 sonuna kadar hizmete alacağı yeni iş makineleri ile birlikte yapacağı yatırım tutarı 60 milyon lirayı bulacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan İZBETON, hizmet kalitesini ve hızını artırmak amacıyla makine parkını yenilemeyi sürdürüyor. İZBETON, İzmir genelinde yürütülen asfalt ve yol yenileme çalışmaları başta olmak üzere, İzmir'deki kentsel dönüşüm projelerinde, inşaat imalatlarında ve diğer faaliyetlerinde kullanmak üzere yeni iş makineleri satın aldı.

İzbeton 27 Milyon TL'lik Yatırım Yaptı, Devamı da Gelecek

İZBETON, filosuna son üç ay içinde bir asfalt serim makinesi, bir asfalt kazıma makinesi, 15 TIR, bir seyyar asfalt kırma-eleme tesisi ve 4 işçi servisi daha eklendi. Tüm bu alımların toplam yatırım maliyeti ise 27 milyon lira oldu. İZBETON’un iş makinesi ve TIR alımları yıl içinde devam edecek. Yılın son çeyreğinde yapılacak bu alımlarla birlikte, 2021 yılında makine parkına yapılan yatırımın 60 milyon liraya ulaşması bekleniyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7777975/izmir-buyuksehir-belediyesi-istiraki-izbetondan-60-milyon-tllik-dev-yatirim