Zimaks Nedir | Zimaks Kaç Günde Etki Eder? Zimaks Antibiyotik Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

Zimaks nedir? Zimaks toz formuyla tasarlanmış farklı mg içerikleri bulunan bir ilaç türüdür. Etken maddesi sefiksim olan bu ilacın yardımcı maddeleri ksantan zamk, sodyum benzoat, frambuaz esansı ve şekerdir. Antibiyotik ilaçlar grubunda yer alan Zimaks nedir? Zimaks antibiyotik kimler tarafından kullanılmalıdır? İşte, detaylar…

Zimaks Nedir Ne İşe Yarar?

Peki, Zimaks nedir ne işe yarar? Zimaks hassas bakterilere bağlı olarak gelişen bazı enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Zimaks’ın kullanıldığı genel enfeksiyonlar şu şekildedir;

Zimaks ilaç, bakteriler tarafından salgılanan beta-laktamaz enzimlerine karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple kısa sürede vücudu bakteriyel enfeksiyonlardan arındırabilecektir.

1- Zimaks Toz Nedir? Zimaks 100 Mg Ne İşe Yarar?

Zimaks nedir? Zimaks yukarıda da belirttiğimiz gibi toz formunda elde edilen süspansiyon bir ilaç türüdür. Zimaks 100 mg, ilaç daha çok yeni başlayan ve daha kolay atlatılabilen enfeksiyonlarda kullanılmaktadır.

2- Zimaks 400 Mg Kimler İçin Kullanılır?

Zimaks nedir? Zimaks antibiyotik içeriğinin 400 mg olan farklı bir türü de bulunmaktadır. Bu tür ağırlıklı olarak bireylerin, daha fazla yayılım gösteren enfeksiyonlarının tedavi için önerilmektedir. Zimaks nedir? Ağır bir mg olduğu için yaşlılarda kullanımına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra toz formundaki Zimaks ilaçların kesinlikle çocuk ve bebeklerde kullanımı önerilmemektedir.

3- Zimaks Şurup Bebeklerde Kullanımı Nasıl Olmalı? Zimaks Şurup Kaç Saatte Bir Verilir?

Zimaks nedir? Zimaks şurup formunda tasarlanan ilaçlar ise bebeklerde kullanımı önerilen ilaçlardır. Bebeklerde ortaya çıkan solunum yolu ve idrar yolu enfeksiyonlarında etkili olan bu şurup, yalnızca doktor tarafından reçete edildiği takdirde kullanılmalıdır. Peki bebeklerde Zimaks şurup kaç saatte bir verilir? Zimaks şurup bebek ve çocuklarda günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kez kullanılabilecektir.

4- Zimaks İdrar Yolu Enfeksiyonu Konusunda Etkili mi?

Zimaks nedir? Zimaks ağırlıklı olarak alt solunum yolları ve idrar yolları üzerinde gelişen enfeksiyonların ortadan kaldırılmasında etkilidir. Bu kapsamda bu ilacın, idrar yolu hastalıklarını gidermede etkili olacağını söyleyebilmek mümkündür.

5- Zimaks Kullanımı Nasıldır?

Zimaks nedir? Zimaks şurup formunda olan ürünler, genel olarak çizgisi bulunan yere kadar dinlenmiş su ile sulandırılmalıdır. Zimaks süspansiyon formunda kullanılan ürünler ise tek kullanımlık olarak tasarlanmıştır. Her bir toz ilaç suyun içerisinde eritilerek, içilmelidir. Yetişkinlerde günlük kullanımı 2 ya da 3 kez olarak sınırlandırılmalıdır.

6- Zimaks Kaç Günde Etki Eder? Zimaks Kaç Gün Kullanılır?

Zimaks kaç gün kullanılır? Her antibiyotikte olduğu gibi Zimaks’ında minimum 7 gün kullanımı önerilmektedir. Ancak doktor tarafından kullanılması önerilen süreye önem verilmelidir. Aksi takdirde enfeksiyonun vücuttan tam anlamıyla atılabilmesi mümkün olmayacaktır. Zimaks kullanımından 2-3 gün içerisinde, etkisini göstermeye başlayacaktır.

7- Zimaks Nedir? Zimaks Kimlerde Kullanılamaz?

Zimaks nedir konusunda kapsamlı yanıt verildikten sonra bu ilacın kimler tarafından kullanılmaması gerektiğine de değinmek gerekecektir. Zimaks şu durumlarda kullanılmamalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır;

8- Zimaks İlaç Fiyatı Nedir?

Zimaks nedir? Zimaks fiyat bilgisi mg içeriğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Zimaks şurup fiyatı 2021 yılı için 31.10 TL olarak belirlenmiştir. Zimaks 100 mg 2021 yılı için 31.20 TL olarak belirlenirken, 400 mg olan ilaç ise 47.17 TL olarak belirlenmiştir. Güncel Zimaks fiyat bilgisi için buradan bilgi alabilirsiniz.

9- Zimaks Muadili Olan İlaçlar Nelerdir?

Zimaks nedir? Zimaks temin edilmediği durumlarda muadili olan ilaçların temin edilerek, enfeksiyonunun ortadan kaldırılabilmesi mümkün olabilecektir. Zimaks muadili olan ilaçlar ise şunlardır;

10- Zimaks Yan Etkileri Nelerdir? Zimaks Saklama Koşulları Nelerdir?

Zimaks nedir? Zimaks tüm ilaçlar gibi, bazı durumlarda ya da doz aşımlarında bazı yan etkilere neden olabilecektir. Olası yan etkiler söz konusu olduğunda ilacın kullanımı bırakılmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Zimaks yan etkileri ise şu şekildedir;

Zimaks nedir? Zimaks için önerilen saklama koşulları 25 derecenin altında olan kuru ve serin ortamlardır. Ayrıca ilaç çocukların ulaşamayacağı yüksek yerlerde saklanmalıdır. Mucovit C nedir yazımızı okumak için tıklayınız.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7798792/zimaks-nedir-zimaks-kac-gunde-etki-eder-zimaks-antibiyotik-kimler-tarafindan-kullanilmamalidir