OKU HABER Tarafsız Öncü Haber Portalı

Yeni Medya Nedir? Türkiye’de Hangi Üniversitelerde Yeni Medya Bölümü Var ?

Yeni Medya Nedir? Türkiye’de Hangi Üniversitelerde Yeni Medya Bölümü Var ?
13 views
10 Ağustos 2019 - 12:45

Geleceğin iletişim araçları bilgisi

Günümüzde medya ve iletişim oldukça gelişmiş olup farklı alanlara yönlendirmeye başlamıştır. Yazılı, görsel ve dijital mecralar üzerinden her türlü güncel gelişmeler ve olaylara ilişkin, organizasyonların sürdürülebilecek kişiler yetişmesi gerekir.

Yeni Medya Bölümü

Yeni Medya Bölümü

Yeni medya nedir sorusuna cevap ise, günümüz dijital medya ve iletişim araçlarıyla geniş kitlelere yönelik iletişim kurmanızı sağlayan sistemlerin kurulması ve devamlılığı, geleneksel medyaya alternatif olarak ortaya çıkan, geleceğin iletişim araçlarını barındıracak, bir medya ortamı olarak verilebilir.

Geleneksel medya ikinci planda

Yeni medya bölümü günümüzde yaygın olarak kullanılan dijital ortamda etkin bir şekilde profesyonel, teknik becerisi yüksek bir şekilde çalışmanızı sağlayacak donanımı sağlar. Yeni medya çok fonksiyonlu olup, bilgi ve becerilerinizi dijital ve sosyal ağlar üzerinden internet teknolojisini kullanmanıza yardımcı olur.

Yeni Medya

Yeni Medya

Geleneksel medya olarak nitelendirilen gazete, dergi, radyo ve televizyon gibi tek taraflı yayın yapan mecralara alternatif olarak yeni medya mobil cihazların da erişimi olduğu medya platformudur. Dünyanın her yerinde geçerli olan bu bölüm size kolay iletişim kurmanızda aracı olur.

Teknik bilgilere sahip olursunuz

Yeni medya dersleri çoğu dijital ortamda faaliyet gösteren internet araçlarının kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi ve donanım sahibi olmanızı sağlar. Sıkça duyduğumuz ve hayatımızın bir parçası olan Sosyal Medya alanında, kavramları yakından tanımak, tekniği hakkında ince bilgiler öğrenmek, araştırma yapacağınız kaynaklara daha kolay ulaşma imkanı sağlamak, geniş düşünceli bir kişi olmanızda oldukça yardımcı olur. Yeni medya da sıkça kullanılan  terimler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunları geliştirmenizde size geniş olanaklar sağlar.

Yeni Medya Teknik Bilgiler

Yeni Medya Teknik Bilgiler

Yeni Medya Nedir ki Global meslek alanlarına sahip

Yeni medya gazeteciliği, yeni medya reklamcılığı, Sosyal Medya uzmanı, İnternet Editörü, Multimedya uzmanı, Web tasarım uzmanı gibi alanlar yeni medya mezunları ne iş yapar sorularınız cevaplarını karşılayabilir.  Yeni medya alanında çalışmanızın bazı faydaları da olabilir. İnternet bağlantısı olan, dünyanın her noktasına ulaşmanızı sağlar. Ayrıca maliyeti de düşüktür. Hatalı bir paylaşım yaptığınızda telafisi çabuk olabilir. Mobil cihazlarınızla nerede olursanız olun geleneksel medya araçları olan gazete, dergi veya televizyona ihtiyacınız olmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

© Copyrigth 2007 OKUHABER.COM tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları OKUHABER.COM’a aittir.