Yerli Oto TOGG Fabrikasının Temel Atma Töreni Yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ( TSK) arazisine kurulacak olan yerli otomobil TOGG‘un fabrikasının temel atma töreni gerçekleştirilecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından katıldığı TOGG fabrikası açılışında: Türkiye’nin otomobili sadece..

Yerli Oto TOGG Fabrikasının Temel Atma Töreni Yapıldı
Son Güncelleme: Whatsapp

Yerli Oto TOGG Fabrikasının Temel Atma Töreni Yapıldı | Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ( TSK) arazisine kurulacak olan yerli otomobil TOGG'un fabrikasının temel atma töreni gerçekleştirilecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ( TSK) arazisine kurulacak olan yerli otomobil TOGG‘un fabrikasının temel atma töreni gerçekleştirilecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından katıldığı TOGG fabrikası açılışında:

Türkiye’nin otomobili sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde ses getirdi diye ifade edildi.Fabrikanın yapımında çevre dostu teknolojiler kullanılacak denildi.Türkiye’nin otomobili yatırım zincirimizin altın halkasıdır diye ifade edildi.Bugün tesisin inşaatına başlanacağı açıklandı.TOGG otomobillerin ARYE’sinin ve tasarımının burada yapılacağı ve seri üretime de burada geçileceği belirtildi.

Ayrıca;

Fabrikada 4000 kişi çalışacağı,Yıllık üretim kapasitesi 175 bin adet olarak belirlendiğiFabrika bantlarından 5 farklı elektrikli modelin çıkacağı söyleniyor.

Yapılan konuşmaların ardından TOGG fabrikası temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.