OKUHABER

Yurt Dışı Turlarını Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yurt Dışı Turlarını Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
7 views
22 Temmuz 2019 - 15:45

Hazır yurt dışı turlarını seçip farklı şehirler, kültürler görmeyi kim istemez ki? Birçok insanın yurt dışına çıkma hayali vardır günümüzde.  Kimi Amerika’ya gitmeyi hayal eder kimi güzel bir Afrika turu planlar. Peki yurt dışı seyahatlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Yurt dışı turları vize işlemleri nasıldır? Yurt dışı tur fırsatları 2019 yılında neler? Yazımızda bu soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Yurt dışı turlarında dikkat edilmesi gerekenlerin başında pasaport için erken başvurmak geliyor.

Planlamanızı İyi Yapın

Yurt dışı turlarını tercih ederken birçok gezgin, yola çıkmadan önce ayrıntılı bir planlama yapmalıdır. Bunun yanı sıra bazı gezginler ise yurt dışı turu yaparken çeşitli maceralar yaşayıp “rüzgarda savrulmayı” tercih etmektedir. Ancak şunu da unutmamanız  gerekir ki planlamanız ne kadar iyi olursa olsun, yurt dışı seyahatlerinde planlamadığınız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden planlamanızı iyi yapın.

Yurt dışı turları seçerken vize danışmanlık firmalarından yardım alınabilir.

Yurt Dışı Turları İçin Vize Nasıl Alınır?

Yurt dışı turları için vize nasıl alınır sorusuna yanıt, oturduğunuz yere en yakın konsolosluktan yapılabildiği gibi vize danışmanlık firmaları da sizin yerinize başvuruda bulunabilir. Yurt dışı turları vize işlemleri genelde uzun ve yorucu işler olup pasaport, nüfus belgesi, mesleki durum belgesi, banka hesap dökümü gibi belgeler istenmekte ve evraklarınızın tam olması gerekmektedir.

Yurt dışı turlari vize konusunda vize danışmanlık firmaları bulunmaktadır.

Yurt Dışı Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasaportunuzu Erken Alın: Seyahate çıkmadan önce pasaport çıkarmalı. Eğer pasaportunuz varsa son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaport için erken başvurmak sizin yararınıza olacaktır çünkü bazen bir aydan daha kısa sürerken bazı durumlarda ise 3 ay kadar sürebilmektedir.

Yurt dışı turlarında elçiliğe kaydolmak önemli bir adım.

Vize Almayı Unutmayın: Gitmeyi planladığınız ülkenin Türk vatandaşlarına vize işlemi uygulayıp uygulamadığını kontrol etmelisiniz. Vize almanız gerekiyorsa bunu  da erkenden yapmanızda yarar var çünkü yurt dışı vize işlemleri bazen çok uzun sürmektedir. ( 2019 Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler)

İlaçları Yanınızda Götürün: Eğer sürekli kullandığınız bir ilaç varsa bunu yanınızda götürün ve seyahatiniz boyunca yeteceğinden emin olun . Yurt dışında ilaç temin etmekte problem yaşayabilirsiniz.

Yurt dışında tur yapmadan önce vize işlemleri eksiksiz tamamlanmalıdır.

Giriş- Çıkış Ücretlerine Dikkat Edin: Bazı ülkeler gezginlerden  200$’a varan giriş-çıkış ücreti alabilmektedir. Bunu önceden araştırarak seyahatiniz sırasında kötü bir sürprizle karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Yurt dışı turlarında vize işlemleri ilk halledilmesi gereken konu.

Elçiliğe Kaydolun: Özellikle uzun süreli yurt dışı seyahatlerinde bulunduğunuz ülkedeki Türk elçiliğine başvurmakta yarar var. Eğer ülkede başınıza bir şey gelirse elçilik size yardımcı olacaktır.

Siz de yurt dışı turlarında dikkat edilmesi gerekenler yazımızdaki hususlara uyduğunuz takdirde rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
online free course

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.