DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467904-1,58%
İstanbul
22°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır ?
1 okunma

Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır ?

ABONE OL
Mart 26, 2022 23:39
Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehir merkezlerinde yaşayan insanların karşılaştıkları sorunlardan en önemlisi de havadaki yoğun kirlilik. Özellikle ise kış aylarında bu yoğun hava kirliliği nedeniyle evlerin dış duvarlarında nemlenmeler ya da küf lekeleri görülebiliyor.

Evinizi içinde de ortam şartlarından dolayı (kalorifer, soba, çamaşır kurutma, yemek pişirme, su buharı, saksıdaki çiçekler v.b.) oluşan aşırı nemden dolayı duvarlarınızda, kolon ve kirişlerde çeşitli kirli görüntülere sebeb olur. Bu saydığımız etkenlerden dolayı pencerelerinizin iç ve dış kısımlarında da kirlenmeler kesinlikle oluşmaktadır.

Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır ? | Şehir merkezlerinde yaşayan insanların karşılaştıkları sorunlardan en önemlisi de havadaki yoğun kirlilik. Özellikle ise kış aylarında bu yoğun hava kirliliği nedeniyle evlerin dış duvarlarında nemlenmeler ya da küf lekeleri görülebiliyor.

Pimapen Temizliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Kirlenme oranı bulunduğunuz bölgeden, apartmanınızdan ya da mekandan ve odadan dolayı değişiklikler gösterebilir en iyi ihtimalle hiç kirlenme olmayabilir. Sıkışık yerleşim planına sahip bazı şehirlerde bkz. Ankara pimapen kirliliği kesinlikle yaşanacak bir durumdur. Bunun yanı sıra başkentin merkezi yerlerinden Çankaya pimapen temizliğine kesinlikle ihtiyaç duyacak yerler arasındadır.

Pimapen Temizliği Nasıl Sağlanır?

Eğer normal bir pimapene sahipseniz pimapen temizliği nasıl yapılır diye çok fazla düşünmenize gerek yok. Bu temizlik esnasında aşındırmayan kimyasal deterjanlar (sıvı ya da krem) kullanılmalı ve temizleme işlemi renk bırakmayan yumuşak bir bez aracılığı ile yapılmalı.

İç ve Dış Yüzeyleri Nasıl Silmeliyiz?

Pencerenizin iç ve dış yüzey temizleme işlemini; deterjanla ıslattığınız bir bezle, camı birkaç kez silmek suretiyle yapmalısınız ve hemen ardından çok fazla baskı uygulamadan kurulama işlemi yapmalısınız. Pimapen temizliği nasıl yapılır formülü bu kadar basit bir işlem olduğu gibi, aynı zamanda da etkili bir çözümdür.

Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır ? | Şehir merkezlerinde yaşayan insanların karşılaştıkları sorunlardan en önemlisi de havadaki yoğun kirlilik. Özellikle ise kış aylarında bu yoğun hava kirliliği nedeniyle evlerin dış duvarlarında nemlenmeler ya da küf lekeleri görülebiliyor.

Peki Pimapendeki Metal Parçaları Islatmalı Mıyız?

Pimapen temizliği nasıl yapılır diye düşünürken aynı zamanda da pimapenin hangi parçalarına temizlik yaparken dikkat etmeliyiz? Diye düşünmekte fayda var. Çünkü pimapen sisteminde bulunan metal parçaların suyla temas edip özellikle kurutulmaması durumunda herhangi bir sıkıntı olma ihtimali çok yüksektir.

Bu yüzden, bu metal parçalara herhangi bir sıvı maddenin teması bulundu ise o bölge hemen kurutulmalıdır. Kurutulmadığı takdirde metal parçaların küflenmesi durumu kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Kolay temizlenebilirliği sayesinde genelde temizlenmesi de çok yorucu olmayan pimapen sisteminin temizliği için; sıcaksa ve temiz bir bez kullanılması çoğu zaman yeterli olacaktır. Ama kesinlikle aşındırıcı kimyasallar kullanılmamalıdır.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    © Telif Hakkı 2008, Tüm Hakları Saklıdır Gönüllülük esasıyla maddi kaygı taşımadan kullanıcısına doğru şekilde derlenmiş içerikler sunan OKU Haber formatıyla sizinle. İçeriklerimiz tavsiye ya da yönlendirme değildir. Kullanıcıya iyi vakit geçirmeyi hedefleyen derlemelerdir. | influencer ajansı | influencer başvuru | • Email: info@okuhaber.com