Açlık Otu ile Zayıflama

Açlık otu bitkisi tam bir şifa deposudur ve bağırsakları çalıştırarak zayıflamayı sağlar. Tüm dünyada kilo sorununun büyük bir problem haline geldiği artık bilinmektedir. Zayıflamak için insanlar birçok yol deneyip zayıflayamamaktadırlar…

Açlık Otu ile Zayıflama
Son Güncelleme: Whatsapp

Açlık otu bitkisi tam bir şifa deposudur ve bağırsakları çalıştırarak zayıflamayı sağlar.
Tüm dünyada kilo sorununun büyük bir problem haline geldiği artık bilinmektedir. Zayıflamak için insanlar birçok yol deneyip zayıflayamamaktadırlar. Artık şifalı bitkileri kullanıp zayıflamaya çalışmaktadırlar. Doğal yöntemlerle organik besinler kullanarak zayıflamak en sağlıklı yöntemlerden biridir.
Açlık otu ya da halk arasında aşrık otu ve diğer ismiyle deve gözü olarak bilinen bu ot zayıflama konusunda en etkili bitkilerden biridir. Kökeni Afrika’dır ve bu bitkinin gösterdiği en önemli özelliklerden birisi bağırsakları normalden daha fazla çalıştırarak sık tuvalete çıkmayı sağlamasıdır.

Açlık Otu Nasıl Tüketilmelidir?

Bağırsakları çalıştıran açlık otu 2 şekilde tüketilmektedir.
Malzemeler
11-12 yaprak açlık otu
1 cezve dolusu su
Bu yöntemlerden ikisinde de açlık otu ile yapılacak çay yatağa girmeden önce ve 12 saat sonrasında tüketilmelidir. İlk uygulanacak yöntemde 11-12 yaprak açlık otu bir cezve dolusu suyun içerisinde 2-3 dakika kaynatılarak içilmektedir. İkincisinde ise yine 1 cezve dolusu suyun içerisine 11-12 yaprak açlık otu atılır ve kaynama süresi bu kez 6-7 dakika olur. Daha sonra tüketilir.

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

Vücutta oluşan yağların çözülmesini sağlar ve yeniden oluşmasını engeller.
Tokluk hissi verir.
Mide rahatsızlıklarını tedavi edicidir.
Metabolizmayı hızlandırır ve kabızlığa çaredir. Doğal müshil olarak da bilinmektedir.
Tansiyonu düzenler. Özellikle yüksek tansiyon hastalarının tedavisinde kullanılmaktadır.
Böbrek kumu dökenlerde kullanılır ve dökümü kolaylaştırır.
Bağırsak parazitlerini önler.

Açlık Otunun Zararı Var Mı?

Açlık otunun doğal müshil özelliğinden bahsetmiştik. Bu sebeple bazı kişilerde ishale sebep olmaktadır. Fakat bunun dışında bir yan etkisi yoktur. Metabolizmayı hızlandırır ve bağırsakları normalden fazla çalıştırır. Bu yüzden fazla tüketilmesi önerilmemektedir. İshal olmak istemiyorsanız bu otu çok fazla tüketmemelisiniz.
Bu doğal çayı hazırlayarak kimyasal bir madde kullanmadan tamamen organik yöntemlerle hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda kilo verirken birçok şifalı özelliğinden de faydalanabileceğiniz bir bitkidir.

Açılık Otu Nerede Bulunur?

Açlık otu aktarlarda satılmaktadır. Aşrık otu ya da deve gözü olarak da bilinmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.