Atatürk ve İnönü Neden Anlaşamadılar?

Geçmişten bugüne en çok tartışılan iki isim Atatürk ve İsmet İnönü ‘nün arası neden açıktır? İki siyaset adamı, iki omuz omuza savaşmış ve iki aynı ülküdeki insan neden anlaşmazlıklara düşmüşlerdir?..

Atatürk ve İnönü Neden Anlaşamadılar?
Son Güncelleme: Whatsapp

Atatürk ve İnönü Neden Anlaşamadılar? | https://www.youtube.com/watch?v=GcuH0cfYZIw

Geçmişten bugüne en çok tartışılan iki isim Atatürk ve İsmet İnönü ‘nün arası neden açıktır? İki siyaset adamı, iki omuz omuza savaşmış ve iki aynı ülküdeki insan neden anlaşmazlıklara düşmüşlerdir? Celal Şengör anlatıyor. Atatürk ve İnönü arasında ne olduğunu kimsenin bilemeyeceğini, çünkü ortada herhangi bir belge olmadığını açıklayan Şengör, Atatürk’ün İnönü hakkında bir sicil çıkardığını anlatmaktadır. İnönü’yü çok iyi bir kurmay subay olarak tasvirleyen Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü’nün karar verememe özelliğini de bilmektedir. 

Celal Şengör, Kars Kalesi’nden sökülen topların Batı Cephesinde düşmanı denize dökerken kullanılmasını sağlayan plan İsmet İnönün iken, çok çekingen bir yanının da olduğunun altını çiziyor. İşte, ünlü Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Celal Şengör ve Atatürk İnönü ilişkisi. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.