Beyin Ameliyatı Olurken Zeytin Dolması Yaptı!

İtalya’da 60 yaşındaki bir kadın beyin ameliyatı olurken zeytin dolması hazırladı. Beyninin sol temporal lobunda tümör bulunan kadın ameliyatı esnasında İtalya’nın kızartılarak yapılan meşhur zeytin dolmalarını yaptı. 2,5 saat süren..

Beyin Ameliyatı Olurken Zeytin Dolması Yaptı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Beyin Ameliyatı Olurken Zeytin Dolması Yaptı! | İtalya’da 60 yaşındaki bir kadın beyin ameliyatı olurken zeytin dolması hazırladı. Beyninin sol temporal lobunda tümör bulunan kadın ameliyatı esnasında İtalya’nın kızartılarak yapılan meşhur zeytin dolmalarını yaptı. 2,5 saat süren ameliyat boyunca 'Ascoli zeytinleri' olarak adlandırılan yemeğin hazırlığını yaptı ve 90 adet zeytin doldurdu.

İtalya’da 60 yaşındaki bir kadın beyin ameliyatı olurken zeytin dolması hazırladı. Beyninin sol temporal lobunda tümör bulunan kadın ameliyatı esnasında İtalya’nın kızartılarak yapılan meşhur zeytin dolmalarını yaptı. 2,5 saat süren ameliyat boyunca ‘Ascoli zeytinleri‘ olarak adlandırılan yemeğin hazırlığını yaptı ve 90 adet zeytin doldurdu.

Ameliyat Olurken Zeytin Doldurdu!

İtalya’nın Ancona şehrinde bulunan Riuniti hastanesinde uyutulmadan beyin ameliyatı olması gereken bir kadının sol temporal lobunda bulunun tümörün alınması gerekiyordu. Doktorların ameliyat sırasında kadının vücudunun sağ tarafının, konuşma yetisinin ve hafızasının zarar görmesini engellemek için bu yönteme başvurdukları açıklandı.

https://www.youtube.com/watch?v=mh4VL3aUa_s

Ameliyatı gerçekleştiren cerrah Roberto Trignani yaptığı bir açıklamada, operasyonun 2,5 saat sürdüğünü ve 11 personelin ameliyata katıldığını bildirirken ameliyatında çok iyi geçtiğini belirtti. Bu yöntemin hasta uyanıkken gerçekleştirirken beyin tümörü ameliyatları sırasında yapıldığı ve hatta bazen hastaya sorular sorulduğu da ifade ediliyor.

İngiltere de bir müzisyen ise geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde beyin tümörü ameliyatı olurken keman çalmıştı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.