Cilt Rengine Göre Allık Seçimi Nasıl Yapılır?

0 3

Cilt rengine göre allık seçimi yüzün ince ve aynı zamanda parlak görünmesini sağlar. Allık, kusursuz bir makyajın tamamlayıcı makyaj malzemeleri arasında yer alır. Farklı renklerdeki allık çeşitleri cilt rengine uygun olarak kullanıldığında makyajın tamamlanmasına ve kusursuz görünümün yakalanmasına yardımcı olur.

Açık Tenli Cilt Rengine Göre Allığınızı Nasıl Seçebilirsiniz?

Açık tenli ciltler allık konusunda diğer ten renkli kişilere oranla daha avantajlı grup arasında yer alır. Açık tenlilere en çok yakışan allık rengi pembedir. Pembe allık kişilerin doğal makyajlarını tamamlamalarına yardımcı olur. Yine doğal allık tonlarından olan kayısı ve şeftali tonlarındaki allıklar da açık tenlilere en çok yakışan renkler arasındadır.

Pembe allık makyaja doğal görünüm verirken, şeftali ve kayısı tonlarındaki allıklar yüz hatlarını ortaya çıkarır. Kişilere daha vamp bir görünüm kazandırır.

Buğday Tenli Cilt Rengine Göre Allığınızı Nasıl Seçebilirsiniz?

Fuşya ve mor renk allıklar buğday tenli kadınlara en çok yakışan allık renkleri arasında yer alır. Buğday ten için allık seçimi bu şekilde yapılabilir. Özellikle bronzlaştıktan sonra sürülen bu renk allıklar kadınların modaya uygun görünmesine yardımcı olur. Elmacık kemiğine sürülen allıklar yüz hatlarının inceltimesine de yardımcı olur.

Esmer Tenli Cilt Rengine Göre Allığınızı Nasıl Seçebilirsiniz?

Cilt rengine göre allık seçiminde sıra esmer tenlilere geldi. Esmer tenliler mevsim fark etmeksizin kahve tonlarındaki allıkları tercih etmelidir. Kahve tonları esmerlerin tenine en çok giden ve onlara yakışan renk tonudur. Özellikle kızıl ve kahve tonlarının tercih edilmesi esmerlerin yüz hatlarının başarıyla ortaya konmasına yardımcı olur. Bronz allıkların yüzü inceltmesinden dolayı bu tonlar tercih edilebilir.

Doğru Allık Nasıl Sürülür?

Allık nasıl sürülür sorusuna gelelim. Allığın doğru biçiminde uygulanması doğal görünümün yakalanmasına fayda sağlar. Her cilt rengine göre farklı allıklar tercih edilse de bu allıkların uygulanması temelde aynıdır. Allığın mutlaka özel olarak tasarlanmış allık fırçası ile uygulanması gerekir. Çünkü bu fırçalar allıkların orantılı şekilde dağıtılmasını sağlar. Allık, allık fırçası ile yanakların ortasından uygulanır. Saç diplerine kadar götürülmesi keskin yüz hatlarının oluşmasını sağlar.

Allık Nasıl Uygulanır?

Allığın nasıl uygulanacağı konusunda yapılabilecek bir diğer yol ise gülümsemektir. Gülümsediğinizde ortaya çıkan yanak kısımlarına allık fırçası yardımı ile istediğiniz renk allığınızı uygulayabilirsiniz. Ayrıca elmacık kemiklerinin üzerine sürülecek highlighter daha ışıltılı yüze kavuşmanızı sağlar. Cilt rengine göre allık seçimi makyajınızın daha taze, doğal ve profesyonel görünmesi açısından önemlidir.

Bir Cevap Yazın