Elon Musk’ın Beyin Çipi Neuralink İnsanı Evrimleştirecek mi?

Matrix sahnelerinden aşina olduğumuz beyne yetenek yükleme hayali gerçek mi oluyor? Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Neuralink ile dünya bir anda kaç adım ileriye gitti? İnsan beyni kısa sürede uygulanan beyin..

Elon Musk’ın Beyin Çipi Neuralink İnsanı Evrimleştirecek mi?
Son Güncelleme: Whatsapp

Elon Musk'ın Beyin Çipi Neuralink İnsanı Evrimleştirecek mi? | Matrix sahnelerinden aşina olduğumuz beyne yetenek yükleme hayali gerçek mi oluyor? Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Neuralink ile dünya bir anda kaç adım ileriye gitti? İnsan beyni kısa sürede uygulanan beyin eğitimi sonucuna fiziksel ya da bilişsel bir beceriyi elde edebilir mi? Bilim Kurgu romanları ve filmlere konu olan bu hayal gerçek mi olacak? 

Matrix sahnelerinden aşina olduğumuz beyne yetenek yükleme hayali gerçek mi oluyor? Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Neuralink ile dünya bir anda kaç adım ileriye gitti? İnsan beyni kısa sürede uygulanan beyin eğitimi sonucuna fiziksel ya da bilişsel bir beceriyi elde edebilir mi? Bilim Kurgu romanları ve filmlere konu olan bu hayal gerçek mi olacak? 

Elon Musk insan beynine yerleştirmeyi planladığı beyin çipi ile yapay zeka teknolojisi insan ile bir bütün haline gelecek. Böylece suç azalacak, insan davranışları çok daha kolay değiştirilebilecek. Bir anlamda yasalara uygun şekilde yaşamanın kuralları insanlara çipler ile öğretilebilecek. Bununla da kalmayacak! Bir insanın yıllarca çaba harcayarak öğrendiği bir dil kısacık bir sürede beyne yüklenebilecek. İşte, Neuralink ve yakın gelecekteki olası sonuçları…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.