featured

En Zeki Burç Hangisidir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neye göre ya da kime göre zeki. Aslında zeka doğuştan itibaren gelen insanların hayatını etkileyen bir unsurdur. Burçlar, insanların hayatını etkilediğinden ötürü zekiliği, duygusallığı ya da davranışları da etkilemektedir. Peki,  En Zeki Burç Hangisidir

Sizlere biz her gün, günlük burç yorumları konusunda bilgi veriyoruz. Bugün de en zeki burç hangisi diye bilgi vermek istiyoruz. Sizlere en zeki burç sıralamasını yaptık. Acaba en zeki ilk burç hangisi? Gelin birlikte bakalım.

En Zeki Burç 

Yapılan araştırmalar sonucu, en zeki burçlar listesinde ilk sırayı koç burcu kapmıştır. Koç burcunu da akrep burcu takip etmiştir. Biz şimdi sizlere en zeki burçlar listesinden bahsetmek isityoruz. 

1- Koç Burcu En Zeki Burç Listesinin Başında Yeralıyor

En zeki burçlar sıralamasında ilk sırada koç burcu yer almaktadır. Koç burcu gerek yapı, gerek ise davranış bakımından oldukça zeki bir burçtur. Siz ona leb demeden size Çorum diyebilme kapasitesine sahip bir burçtur. Sakın ha sakın bir koç burcuyla zeka yarıştırmaya kalkmayın. Kaybeden siz olursunuz. 

2- Akrep Burcu En Zeki Burç Sıralamasının İkincisi

Her zaman kıskançlığıyla ön plana çıkan Akrep Burcu, bu kez de zekasıyla ön plana çıkıyor. Zeka sonradan kazanılmaz ama zekayı kullanmayı sonradan öğrenirsiniz. Zekasını iyi kullanan Akrep Burcu, listemizde ikinci sırada yer alıyor. 

3- Terazi Burcu En Zeki Burç Sıralamasında Üçüncü Sırada

Her zaman hayatı dengeli yaşamayı seven terazi burcu zeka konusunda da dengeli olmayı seviyor. Yani hem zekaya hem de duygulara önem veren terazi burcu, tedbiri hiç bir zaman elden bırakmaz. 

4- Boğa Burcu 

Aksi davranışlarıyla tanınan Boğa Burcu zekilik sıralamasında dördüncü sırayı almıştır. Bazen duygularıyla bazen aklıyla hareket eden boğa burcu genellikle aklıyla hareket etmeyi sevse de oldukça kararsız bir burçtur. 

5- İkizler Burcu 

Duygusal oldukları kadar zeki de olan ikizler burcu, en zeki burç sıralamasında son sırada yer alıyor. İkizler burcunun plan yapma kabiliyetleri çok yüksektir. Zekiliklerinin sorgulanmasından bir türlü hoşlanmayan ikizler burcunun size karşı davranışlarında da bazı farklılıklar görebilirsiniz. 

Diğer Burçlar Zeki Değil mi ?

Peki diğer burçlar diyorsanız, diğer burçlar zeki değil demiyorum ama duygularıyla hareket etmeyi seven burçlardır. 

Yukarıda bahsettiğimiz bu beş burç aklıyla hareket etmeyi seven burçlardır. Diğer burçlar elbette aklını kullanıyor ama genellikle duygularıyla hareket etmeyi seviyorlardır. Bundan ötürü listemizde o burçlara yer vermedik. En zeki burçları merak edenlerin, burçların diğer özelliklerini de merak edebileceklerini düşünerek bu konu hakkında da bilgi vermeyi istiyoruz. 

Bütün Burçların Özellikleri ve Burçların Enleri Nelerdir?

Hangi burç enlerin hangi kategorisinde bulunur. Şimdi burçların enleri ile burçların özellikleri nelermiş hep birlikte bakalım. 

En Sevilen Burç

En sevilen burç hangisi diye soranlar için cevap oldukça basit. Onlarda kesinlikle şeytan tüyü var ve onlar boğalar ile teraziler.

En Akıllı Burç

En akıllı burç bir şey unuttuğunuzda hemen size hatırlatabilecek kadar zeki ve zihnini en iyi kullanan burçlar kategorisine ise ikizler burcu ve kesinlikle balık burcu giriyor.

En Alıngan Burç

En alıngan burç denildiğinde hemen akla gelenin birinci sırada akrep, ikinci sırada balık ve üçüncü sırada da aslan olduğunu biliyor muydunuz? Alınganlıklarında üstelerinde yoktur. Aman onlarla konuşurken çok dikkat edin, bebek gibi küser ve kenara çekilebilirler.

En Gizemli Burç

En gizemli burç olma özelliklerini her zaman koruyan ve bir merak uyandıran burçlarsa oğlak, yay ve başak. Etrafınızda bu burçlar varsa onların ne kadar gizem dolu olduklarını muhakkak fark etmişsinizdir. Ara sıra onların gizemli dünyalarına dalış yapmayı ihmal etmeyin, farklı dünyaların keşfine onlarla çıkabilirsiniz.

En Ezilen Burç

Burçların arasında en sakin, en masumane olan ve en ezilen burç ise yengeç burcu olarak biliniyor. Bu burcun her şeyi içine atarak biriktirdiklerini ve sonra tekmelerini gösterdiklerini de unutmayalım.

En Aranılan Burç

Popülariteleri hiçbir zaman düşmeyen en aranılan burç ise kova, terazi ve balıklardır. Onlar farklıdır ve bu burçlara denk geldiğimizde nasıl bu kadar popüler olduklarını bir soralım mı?

En İnatçı Burç

Bazen azimlilikle inatçılık karıştırılır. Bunu birbirine karıştırmadan en inatçı burç hangisi hemen söyleyelim. Aynı zamanda bu burçlar en kıskanç burç olarak da biliniyor. Boğa, akrep ve koç burçları bu iki özelliği de kendilerinde taşıyorlar. İnatçılıklarına aman aman sakın denk gelmeyin, bu burçlar ayaklarını yere, ellerin de masaya vurabilirler.

En Duygusal Burç

Su grubundan olan yengeç ve balık burcu en duygusal burç olarak biliniyor. Bir film seyrederken ağlayan, çevrelerinde yaşadıklarına göz yaşları ile tepki veren veya gözyaşlarını içlerine atan birilerini görürseniz, işte tam da onlar ya balıktır ya da yengeçtir.

En Çapkın Burç ve En Çekici Burç

Çapkınlıkta üstlerine yoktur fakat bu çapkınlıklarını da kendilerinde bulunan çekici özelliklerinden alıyorlar. İşte en çapkın burç ile en çekici burç; kova burcu, yay, terazi ve oğlak burcu. Bir masada yalnız başınıza oturduğunuzda size göz kırpan birisini görürseniz eğer en yüksek ihtimalle bu burçlardır.

En Güvenilir Burç

Oğlakların ve başakların en güvenilir burç kategorisinde olduklarını biliyor muydunuz? Gözünüz ardınızda kalmadan rahatlıkla bu iki burca güvenebilirsiniz.

En Dikkatli Burç

Dikkat noktaları en üst düzeyde olan iki burç bulunuyor. Bu iki burç ise ikizler ve başak burcu.

En Eğlenceli Burç

Neşeli ve şen şakrak, oldukları yerde duramayan, kıkır kıkır bir burç hangisi diyorsanız ve eğer en eğlenceli burç tanımı kesinlikle ikizler, koçlar ve yaylara uyar. Bu üç burçla eğlenmek yakınındaki kişilere keyif verecektir.

En Şanslı Burç

Burçların arasında en şanslı burç kesinlikle yay burcudur. Yay burcu bir şey istediğinde bir bakmışsınız avucunun içindedir. Bir şey yapacağı zaman istediğini yapabilme şansına da sahip olur. Kısaca şans onların etrafında her an uçuşur ve onlar ellerini uzattıkları gibi yakalarlar.

En Güzel Gülen Burç

Dakikalarda gülme krizleri yaşayabilirler. Gülmek en çok onlara yakışır. Güldükleri zaman kahkaha atabilirler ve bunu en çekici, en içten ve güzel şekilde yapabilirler. İşte o en güzel gülen burç denince akla gelen burçlar: yay, koç, akrep ve yengeç.

Ateş grubundan olan ve gördüklerini etkileyebilme özelliklerine sahip burçların başında yay burcu gelir. Yay burcu, en ateşli burç, en seksi burç ve en alımlı burç olarak bilinir. Bu burcu takip eden diğer burçlar ise balık, yengeç ve akreplerdir.

En Espritüel Burç

En espritüel burç grubuna yengeç ve yay burcu insanları girer. Bu burçlar her şeye gülmeseler bile espri yaptıklarında esprileri oldukça kalitelidir.

En Bencil Burç

En bencil burç, yani ben merkezinden vazgeçmeyen egosantrik burçların başında gelen iki burç bulunmaktadır. Burcu aslan burcu olanlar ve koç burcu olanlar en bencil burç olarak tanımlanıyor.

En Deli Burç

Birazdan isimlerini vereceğimiz burçlar yolda gördükleri dükkanların kepenklerine veya ağaçlara tırmanabilirler. O kadar delidirler ki; kümesten yumurta çalabilirler ve hatta yumurtayla tavuğu da alıp kaçabilirler. Yağmurda çılgınlar gibi çıplak ayakla eğlenebilirler. Kısaca onlar en deli burç kategorinde bulunurlar. İşte o burçlar; İkizler burcu , yay ve koç.

Bu yıl içerisinde burçlarla ilgili okuhaber olarak hazırladığımız tüm içerikleri sitemiz içerisinde bulabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!