featured

Hasta Yatağının Önemi Nedir? Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hasta yatağı ilk olarak 1945 yılında icat edildi. Daha sonra elektrikli ve kumanda ile çalışan özellikleri eklenmeye başladı. Zaman içerisinde günümüze kadar farklı özellikleri olmaya başladı. Yatağa bağlı olarak hastaya bakmak hem zordur. Hem de oldukça zahmet verici bir iştir. Bunun için hastanın sağlıklı bakılması gerekir.

Hastanede kalmak istemeyen hasta ya da hastanın evde bakılmasını ön gördüğünüz hastanın rahat etmesi gerekir. Hastanın ihtiyaçlarının karşılanması oldukça önemlidir. Yapılan araştırmaya göre 10 hastadan 8 tanesinin %100 oranında iyileşme gözlemlendi. Bunun nedeni hastanın rahat etmesini sağlayan özellikte yatakların olması ve fiziki olarak hastanın ihtiyaçlarının tam anlamıyla karşılanmasıdır.

Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

İnsan doğduktan sonra yaşlığa kadar birçok hastalıklar geçirebilir. Bunlar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Özellikle felçli hasta ve yaşlı hastanın bakımının dikkatli yapılması gerekir. Bu tür hastaların bakımı ne kadar düzgün yapılırsa o kadar iyileşme düzeyi artar.

Hasta yataklarının tercih edilme nedeni ise, hastanın daha düzeyli olarak bakımının sağlanması ve hastanın iyileşmesinin sağlanması olarak adlandırılabilir. Hastaların hastalık dercesine göre hasta yatakları farklı özelliklere sahiptir. Hasta yatakları hasta karyolası adı altında evlerde kullanılıyor. Dekor olarak mobilyalara uygun şekilde Dizayn edilmesi de farklı avantaj sağlamasında başrol oynuyor.

Hasta Yatağının Fiyatları

Hasta yatakları yapı olarak farklıdır. Hatta özellik olarak birbirinden farklı hasta yataklarına sahiptir. Bu nedenden dolayı hasta yataklarının motorlu, motorsuz, şişme, lazımlıklı, katlanabilirli gibi birçok çeşidi bulunur. Hasta karyolası adı altında evlerde kullanılan hasta yataklarının fiyatları da hasta yatağının özelliğine göre değişir.

Piyasada birçok firmanın hasta yatağı fiyatı diğerine göre değişkendir. Hasta yatağı maliyet açısından biraz pahalı bir yataktır. Fakat günümüzde hasta yatağı kiralama seçeneğinin bulunması avantaj sağlıyor. Hasta yatakları günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak kiralanabiliyor. Kısa vadeli ya da uzun vadeli olarak istenildiği kadar kiralanabilir.

Hasta Yatağı Alınırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hasta yatağı seçimi oldukça önemlidir. Özellikle hastanın hastalık derecesine uygun hasta yatağının seçilmesi gerekir. Hasta yatağı seçmek profesyonel bir iştir. Hasta yatağı seçilirken hareketli, hareketsiz hasta yatağının belirlenmelidir. Daha sonra hastanın fiziki durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Hasta yataklarının tamamı hastalara uygun şekilde üretilmiştir. Çözüm odaklı olacak şekilde de tasarlandığını söylemek mümkündür. Hasta yatağı alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, hastanın rahat etmesini sağlamak olduğunun bilinmesi gerekir. Elektrikli hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı ve şişme hasta yatağı gibi yatakların bulunması hastayı avantajlı bir duruma gelmesini sağlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!