İngiltere’den Örnek Çalışma: Mindfulness Dersi

İngiltere hükümeti, son günlerde yaptığı eğitim haberleriyle dünyaya örnek olmayı başarıyor. İlköğretim kademesine eklediği Mindfulness dersi ile öğrencilerin daha sağlıklı ruh ve zihne sahip olmalarını amaçlıyor. teknikleri, nefes egzersizleri, psikolojik..

İngiltere’den Örnek Çalışma: Mindfulness Dersi
Son Güncelleme: Whatsapp

İngiltere hükümeti, son günlerde yaptığı eğitim haberleriyle dünyaya örnek olmayı başarıyor. İlköğretim kademesine eklediği Mindfulness dersi ile öğrencilerin daha sağlıklı ruh ve zihne sahip olmalarını amaçlıyor.

teknikleri, nefes egzersizleri, psikolojik sorunlarla başa çıkma yöntemleri, stres yönetimi, zaman yönetimi ve daha birçok konuda bilgi yer almaktadır. Çalışmadaki en önemli detaysa; dersin öğretmenler tarafından değil; ruh sağlığı uzmanları tarafından verilecek olmasıdır. Bu da işin uzmanları tarafından, çok daha profesyonel bir sürecin yürütüleceğinin ip uçlarını veriyor.
İngiltere’den Örnek Çalışma: Mindfulness Dersi | İngiltere hükümeti, son günlerde yaptığı eğitim haberleriyle dünyaya örnek olmayı başarıyor. İlköğretim kademesine eklediği Mindfulness dersi ile öğrencilerin daha sağlıklı ruh ve zihne sahip olmalarını amaçlıyor.

Çalışma Nasıl İşleyecek?

Mindfulness dersi, müfredata zorunlu olarak girmeden önce İngiltere’de seçilmiş 370 okulda ön çalışma yapılacak. Hazırlanan dersler bu okullarda 2021 yılına kadar denenerek; daha profesyonel ve tam hazırlanışmış müfredatla birlikte 2021 yılından itibaren zorunlu ders haline gelecek. Çalışma şu an için çok etkili sonuçlara imza atacağa benziyor. İngiltere hükümeti bu çalışması ile Hindistan gibi eğitimde öncü olan ülkelere bir adım daha yaklaşmış oldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.