Mısır’da 2500 Yıllık Lahitler Bulunduğu Açıklandı

Mısır’da 2500 yıllık lahitler bulunduğu açıklandı. Arkeoloji tutkunları haberi duyunca büyük merak duydu. Mısır’a Mısır’ın en eski ve en büyük antik kentlerinden biri olan Memphis ‘te 100’den fazla sayıda lahit..

Mısır’da 2500 Yıllık Lahitler Bulunduğu Açıklandı
Son Güncelleme: Whatsapp

Mısır’da 2500 yıllık lahitler bulunduğu açıklandı. Arkeoloji tutkunları haberi duyunca büyük merak duydu. Mısır’a Mısır’ın en eski ve en büyük antik kentlerinden biri olan Memphis ‘te 100’den fazla sayıda lahit bulunduğu açıklandı. Lahitlerin 2500 yıldan daha uzun bir geçmişe sahip oldukları düşünülürken, lahitlerde hiç bozulma olmaması dikkat çekti. 

Mısır'da 2500 Yıllık Lahitler Bulunduğu Açıklandı | Mısır'da 2500 yıllık lahitler bulunduğu açıklandı. Arkeoloji tutkunları haberi duyunca büyük merak duydu. Mısır'a Mısır'ın en eski ve en büyük antik kentlerinden biri olan Memphis 'te 100'den fazla sayıda lahit bulunduğu açıklandı. Lahitlerin 2500 yıldan daha uzun bir geçmişe sahip oldukları düşünülürken, lahitlerde hiç bozulma olmaması dikkat çekti. 

Kahire’nin 24 km güneybatısında konumlanan Memphis’te ölenlerin defnedildiği bölge olarak bilinen Sakkara nekropolünde 100’den fazla lahit keşfedildi. Arap isyanları ile birlikte ara verilen arkeoloji çalışmaları, Covid-19 pandemisi sürecinde de duraklamak zorunda kalmıştı. Son yıllarda turizm alanındaki etkinliğini kaybeden Mısır için 2500 yıllık lahitler büyük bir hazine değeri taşıdı. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.