Ölüm Tarihinizi Öğrenmek İster misiniz? İngiltere'den Ölüm Tarihi Hesaplayan Uygulama Geliyor!

İngiltere’de geliştirilen bir uygulama gündeme oturdu. Ölüm tarihini hesaplayan bu uygulama kısa sürede çok fazla talep görecek gibi… İngiltere’de geliştirilen enteresan bir uygulama oldukça dikkat çekeceğe benziyor! Bilim kurgu filmlerinde sıklıkla..

Ölüm Tarihinizi Öğrenmek İster misiniz? İngiltere'den Ölüm Tarihi Hesaplayan Uygulama Geliyor!
Son Güncelleme: Whatsapp

İngiltere’de geliştirilen bir uygulama gündeme oturdu. Ölüm tarihini hesaplayan bu uygulama kısa sürede çok fazla talep görecek gibi…

İngiltere’de geliştirilen enteresan bir uygulama oldukça dikkat çekeceğe benziyor! Bilim kurgu filmlerinde sıklıkla karşılaşılan ölüm hesaplayıcısı gerçek oldu! Sigorta şirketleri için geliştirilen risk hesaplama uygulamalarını insanlar da kullanabilecek. Bu sayede insanların ortalama ölüm tarihi ortaya çıkacak.

Ölüm Hesaplayıcı Sağlık Geçmişini Dikkate Alıyor!

Ölüm Hesaplayıcı Sağlık Geçmişini Dikkate Alıyor!

Uzmanlar tarafından geliştirilen “Ölüm Hesaplayıcı”, ne zaman öleceğinizi ve hayatınızın ne kadarının sağlıklı olduğunu tahmin edebiliyor. Ayrıca uygulama insanların yaşam tarzlarına ve sağlık geçmişlerine bakarak uzun ömür ve sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunabilecek altyapıya da sahip.

Olası Hastalıkları Öğrenerek Uyarılarda Bulunacak!

Olası Hastalıkları Öğrenerek Uyarılarda Bulunacak!

Alınan verilere dayanarak, risk değerlendirme aracı, bireylere yaşam süreleri de dahil olmak üzere bir dizi tahmin sağlıyor. Ayrıca, yaşlıların nasıl sağlıklı kaldıklarını ve yaşam tarzlarına ve sağlık geçmişlerine dayalı olarak da en olası üç hastalığı tahmin ediyor.

Uzun ve Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri Veriyor!

Uzun ve Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri Veriyor!

Ölüm hesaplayıcısı, egzersiz ve diyet kombinasyonunun yaklaşık 10 yıllık ek sağlık getirebileceğini ve yaşam beklentisini 8 yıla kadar uzatabileceğini gösteriyor. Hesaplayıcı, küçük bir değişikliğin bile yaşam beklentisinde bir değişikliğe neden olacağına inanıyor.

Yakında Halka Açılacak!

Yakında Halka Açılacak!

İngiliz “Daily Telegraph” raporuna göre, hesaplama yöntemi sigorta şirketleri için bir risk değerlendirme aracı olarak kullanılacak. Uygulama kısa sürede sosyal medyada en çok tartışılan konulardan biri haline geldi ve bazı kişiler hesaba güvenirken, bazıları da eleştirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.