Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm seçimi her ne kadar önemsiz gibi görünse de seçilen parfüm karakterimizi, yaşam tarzımızı, iş dünyamızı, beklentilerimizi yansıtır. Peki, Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Gelin birlikte bakalım. Tenimizle uyumlu..

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Son Güncelleme: Whatsapp

Parfüm seçimi her ne kadar önemsiz gibi görünse de seçilen parfüm karakterimizi, yaşam tarzımızı, iş dünyamızı, beklentilerimizi yansıtır. Peki, Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Gelin birlikte bakalım.
Tenimizle uyumlu olan kendimize en uygun parfümü seçmek kadar, seçtiğimiz parfümü de doğru anda kullanmak önemlidir. Yani, gündüz ile gece farklı notalara hazırlanmış parfümü kullanarak gündüzle geceyi karıştırmayacaksınız.

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır
Gece ile gündüz için doğru parfüm seçimi yapabilmek için önce kokuları sonra da bu kokuların hangi ortamlarda etkili olacağını bilmek için denemek lazım. Yani parfüm seçimi, beğendim, şıktım, çıktım denecek kadar basit bir süreç değildir. Şimdi sizlere uygun olan parfümü seçmeniz için bazı kokulardan bahsetmek istiyoruz.

Parfüm Seçiminde Etkili Koku Grupları

Parfüm Seçiminde Etkili Koku Grupları
Çiçek kokuları, meyveli kokular, baharatlı kokular ve oryantal denilen kokularla parfümleri dört gruba ayırmak mümkündür. Hangi kokuların size uygun olduğunu ise belirlemek size kalıyor. Şimdi gelin bu kokuları tanıyalım.

Çiçek Kokulu Parfüm Seçimi

Çiçek Kokulu Parfüm Seçimi
Parfüm seçerken, çiçeksi kokular günlük kullanımınıza uygundur. Ayrıca mevsimsel olarak da yaz aylarında çiçek kokularının tercih edilmesi doğru olacaktır. Yasemin, zambak, limon çiçeği gibi kokular, çiçek kokulu parfümlerin temelini oluşturur. Aktif iş hayatında yer alan kadınlar için çiçek kokularından hazırlanmış olan parfümlerin günlük kullanımı uygundur.

Baharat Kokulu Parfüm Seçimi

Baharat Kokulu Parfüm Seçimi
Sandal ağacı, karanfil, odunsu kokular gece kullanımı için ideal kabul edilmektedir. İş hayatında kullanmak isteyen erkekler için ise gündüz de parfüm seçmesi önerilir. Mevsimsel olarak seçimde ise, kış aylarında baharatlı kokuların tercih edilmesi daha doğrudur. Baharatlı kokular özellikle esmer kişilerle uyum sağlar. Takım elbiseli, iş dünyası içerisinde yer alan erkekler baharatlı parfümü yalnızca boyun bölgesine sürerek daha kalıcı kokuları tercih etmeleri gerekir. Bu esnada ise baharatlı kokuların araştırılması, parfüm seçiminde yol gösterici bir rol üstlenecektir.

Meyve Kokulu Parfüm Seçimi

Meyve Kokulu Parfüm Seçimi
Meyvemsi kokular, tıpkı çiçeksi kokular gibi günlük kullanım için uygundur. Mevsimsel olarak özellikle yaz aylarında meyvesi kokuların tercih edilmesi doğru olacaktır. Şeftali, limon, portakal gibi seçenekleri bulunan meyve kokulu parfüm seçeneklerinin temelini oluşturmaktadır. Meyve kokuları daha çok canlı ve hareketli kişilerin parfüm seçimlerindendir.

Oryantal Kokulu Parfüm Seçimi

Oryantal Kokulu Parfüm Seçimi
Vanilya, misk, amber, reçine ve buna benzer kokular gece kullanımı için uygun konulardır. Özellikle kumral ve esmer tenli kişilerle çok güzel uyum sağlayacaktır. Mevsim olarak oryantal kokular kış ayları için uygundur. Oryantal kokular kışkırtıcı özelliklere sahiptir. Bu parfüm seçiminde oryantal kokuları tercih eden kişiler çekici ve etkileyici yapıya sahip olan kişilerdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ünlülerin Kendilerine Ait Parfüm Markaları

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.