Prof Dr Ali Demirsoy: FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ?

İşte Prof Dr Ali Demirsoy‘un ağzından FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Soruları Nasıl Çaldı ? Çok sevilen televizyoncu Hulki Cevizoğlu’nun TELE-1 TV kanalında sunduğu Cevizkabuğu programının konuğu Prof…

Prof Dr Ali Demirsoy: FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ?
Son Güncelleme: Whatsapp

İşte Prof Dr Ali Demirsoy‘un ağzından FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Soruları Nasıl Çaldı ?

Çok sevilen televizyoncu Hulki Cevizoğlu’nun TELE-1 TV kanalında sunduğu Cevizkabuğu programının konuğu Prof. Dr. Ali Demirsoy 38 yıl çalıştığı ÖSYM’de sistemin nasıl bozulduğunu, FETÖ nün ÖSYM sorularını çalınma noktasına kurumu nasıl getirdiğini anlattı.

FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Soruları Nasıl Çaldı ? 

ÖSYM’de Geçmiş 38 Yıllık Ömür

Prof. Dr. Ali Demirsoy 38 yıl boyunca ÖSYM’de biyoloji sorularını hazırlayan bir bilim insanı. 16 yıl boyunca ÖSYM’de çalıştığını eşine dahi söylememiş idealist bir eğitimci. Kendi ifadesiyle badem bıyıklılar (FETÖ sempatizanı olduğunu düşündüğü insanlar) ÖSYM’ye girdikten sonra kurumdan ayrılmış. Ayrıldıktan sonra kurum kendisine onur mektubuyla teşekkür etmiş.

Prof Dr Ali Demirsoy: FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ? | Çok sevilen televizyoncu Hulki Cevizoğlu’nun TELE-1 TV kanalında sunduğu Cevizkabuğu programının konuğu Prof. Dr. Ali Demirsoy 38 yıl çalıştığı ÖSYM’de sistemin nasıl bozulduğunu, FETÖ nün ÖSYM sorularını çalınma noktasına kurumu nasıl getirdiğini anlattı.

Ali Demirsoy: “Eşim Dahi 16 Yıl Boyunca ÖSYM’de Çalıştığımı Bilmedi”

ÖSYM’de çalıştığım yıllar içerisinde Biyoloji sınav sorularının tamamının hazırlanmasından sorumluydum. Kurumda 38 yıl fiilen görev yaptım. ÖSYM’de çalıştığım ilk 16 sene eşim bile bilmiyordu burada çalıştığımı. Kısmen diğer bölüm sorularının hazırlanmasına da yardımcı oldum. Kurumu bıraktığım güne kadar 1 tane hazırladığım soru bile iptal edilmedi” diyor.

FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ?

ÖSYM’de 8 Yıl Çalışmadan Sınav Sorularını Göremezdiniz

Kurumda çalıştığımız dönemlerde benim odama ÖSYM’de 8 yıl çalışıp tecrübe edinmeden, güven sağlamadan kimse giremezdi. ÖSYM bir personel alımı yaptığında yeni alınan personel en az 2 yıl sadece getir götür işlerine bakardı. Bu 2 sene içerisinde güvenilir bir insan olduğuna kanaat getirdikten sonra yavaş yavaş kurum işlerini yapmaya başlarlardı. ÖSYM’de görevli personel 8 yılın ardından ancak sınav sorularını görebileceği bina bölümlerine girebiliyordu.

Prof Dr Ali Demirsoy: FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ? FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ? | Çok sevilen televizyoncu Hulki Cevizoğlu’nun TELE-1 TV kanalında sunduğu Cevizkabuğu programının konuğu Prof. Dr. Ali Demirsoy 38 yıl çalıştığı ÖSYM’de sistemin nasıl bozulduğunu, FETÖ nün ÖSYM sorularını çalınma noktasına kurumu nasıl getirdiğini anlattı.

FETÖ ÖSYM Sistemini Nasıl Bozdu ?

Badem Bıyıklılar Geldi Biz Gittik

Kurumda çalıştığım son zamanlarda bir grup badem bıyıklı insan ÖSYM’ye atandı. Eskiler kimi gitti, kimi gitmek zorunda kaldı. Bu yeni gelenler dediler ki ÖSYM başkanlığı bizi atadı biz burada soruların hazırlandığı kısımda koordinatör olarak çalışacağız. Buyrun harç bitti yapı paydos dedik ve biz kurumdan ayrıldık.

FETÖ Sınav Sorularını Nasıl Çaldı ?

Onur Mektubuyla Emekli Oldum

Ayrıldıktan sonra 38 yıllık başarılı hizmetlerimden dolayı ÖSYM başkanından onur mektubu bile aldım. Biz kurumdan ayrıldık çok sürmedi dediler ki ÖSYM soruları çalındı.

Ali Demirsoy’dan Liyakat Vurgusu

Ne diyebilirim ki… Elinizde güvenilir yıllardır hizmet etmiş, sistemi aksatmamış liyakati kanıtlanmış personeller var. Sistem kendi içerisinde 38 yıldır açık vermeden işliyor. Siz bu sistemi bozup liyakatsızlara teslim ederseniz olacağı budur.

Ortaçağ’da Zangoç Bile Olamayacaklar Üniversitelere, ÖSYM’ye Girdi

Prof. Dr. Ali Demirsoy Ali Demirsoy şöyle devam ediyor:

Orta çağda zangoç olarak çalışamayacak adamlar, geldi ÖSYM’de koordinatör, üniversitelerde Öğretim elemanı oldu. Ondan sonra diyoruz ki başımız neden beladan kurtulmuyor. Siz düzgün, bilgili, dürüst insanlarla yol alabilirsiniz. Yanlış adamla doğru sonuç almak hele hele eğitim de eşyanın tabiatına aykırı.

20/09/2019 Tarihli Ceviz Kabuğu Programı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.