Rahim Filmi

Rahim Filmi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rahim filmleri sadece rahim hastalıklarının tespit ve takip edilmesinde uygulanan tıbbi testtir. Bu test türü sadece kadın hastalar üzerinden uygulanır. Rahim filmleri bugün daha kaliteli laboratuvar merkezinden uygulanır. Bu bağlamda hastalarda ağrı görülmesi söz konusu değildir.

Rahim Filmi Ne Zaman Çektirilir?

Rahim filminizi hafta içi 5 gün içerisinde profesyonel doktor klinik merkezinden çektirebilirsiniz. Bu kapsamda görüntüleme merkezi hizmetinizde yer alır. Fakat rahim filmi böyle değildir. Bu test modeli daha kısıtlı bir şekilde uygulanır. Yani rahim testleri sadece rahim hastalıkları tespit edilmesinde uygulanır.

Rahim Filmi

Rahim Filmi Ne Kadar Sürer?

Rahim filmleri süreci genel olarak kısadır. Film sonucunuzu ortalama olarak 24 ila 48 saat aralığında alabilirsiniz. Bunun haricinde rahim filmi doğrudan ek ücretsiz olarak uygulanır.

Rahim Filmi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Hayır, yukarıda da vurguladığımız üzere rahim filmleri ağrılı işlem değildir. Bu uygulamada herhangi yan etkiler de söz konusu değildir.

Rahim Filmi Fiyatları

Rahim filmlerinin en büyük avantajları arasında fiyatlarının düşük olmasıdır. Böylece hastalar en düşük ödeme üzerinden rahim filmleri çektirebilirler. Rahim filmleri fiyatlarına doktorunuzun sitesinden de bakabilirsiniz.

Rahim Filmi

Biyopsi Nedir?

Merak edilen biyopsi çeşitli hastalıkların doğrudan mikroskop üzerinden detaylı ve tarafsız bir şekilde incelenmesidir. Bu nedenle biyopsiler en çok başvurulan tıbbi uygulamalar arasında yer alır. Böylece düşük fiyattan tıbbi testler olabilirsiniz. Ya da doğrudan görüntüleme merkezi üzerinden de testlerinizi pratik bir şekilde yaptırabilirsiniz. Test sonrasında ödemenizi ise ister nakit ister tüm banka kredi kartlarınız üzerinden yapabilirsiniz.

Garantili biyopsi sadece profesyonel laboratuvar merkezinden yaptırabilirsiniz. Bu özel işlem sıradan tanı uygulamalarıyla teşhis edilemeyen birçok sağlık sorunlarının tanısında uygulanır. Bu nedenle rahim filmi ve daha birçok tıbbi testler doğrudan biyopsiler üzerinden de uygulanabilir.

Biyopsi Nasıl Yapılır?

Biyopsiler genelde hızlı bir şekilde uygulanır. Hastadan alınan minimum kan veya tükürük örneği incelenir. Bu işlem sonrasında hastada herhangi hastalıklar olup olmadığı tespit edilir. Bu nedenle görüntüleme merkezi bünyesinde sunulur.

Rahim Filmi

Biyopsi Çeşitleri Nelerdir?

Biyopsilerin birçok farklı türleri mevcuttur. Bunlar; tiroid ve prostat biyopsisi, meme lezyon işaretleme, toraks ve göğüs biyopsisi, perkütan nefrostomi, apse drenajları ve diğer iğne biyopsileridir.

Biyopsi Avantajları Nelerdir?

Yukarıdaki biyopsi türleri avantajları da söz konusudur. Bu uygulamalar üzerinden birçok hastalıklarınız kolayca tespit edilir. Bu kapsamda rahim filmi olduğu gibi biyopsilerde de zaman ve mali yönden avantajlı olursunuz.

Biyopsi Neden İstenir?

Biyopsiler herhangi hastalıklara maruz kalıp kalmadığınızı öğrenmek için talep edilir. Bu uygulama doğrudan doktorunuz tarafından istenir. Bu nedenle biyopsiler hızlı istenen uygulamadır. Ayrıca doktorunuzun kurumsal sitesinden rahim filmler talep edilebilir.

Biyopsi Ne Kadar Sürer?

Biyopsilerin süreçleri uygulanan biyopsi türüne ve doktor klinik merkezinin uzmanlığına göre farklılık gösterir. Fakat biyopsilerde standart olarak süreç en fazla 24 saattir. Bu kapsamda rahim filmler süreci de farklıdır. Profesyonel görüntüleme merkezleri sizlere kısa sürede test sonucu sunar.

Rahim Filmi

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Görüntüleme merkezleri sağlık birimleri bünyesinde yer alır. Bu özel sağlık taraması hizmeti geniş içerikler sunar. Bu kapsamda birçok hastalık tanısı ve takibi doğrudan görüntüleme merkezleri üzerinden gerçekleştirilir. Görüntüleme merkezleri hizmetleriyse; tam kan sayımı, idrar testi, akciğer ve karaciğer grafisi, rahim ve hsg testi, korona virüs testi, antikor testi, annelik estetiği ve daha birçok test ve tetkikler içerir. Ayrıca görüntüleme merkezi başvurmadan da biyopsilerinizi olabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta en kaliteli görüntüleme merkezi tercih edilmesidir. Yüksek kaliteli bir sağlık merkezinden biyopsilerinizin sonucunu %100 şeffaf bir şekilde alabilirsiniz.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne Kadar?

Görüntüleme merkezleri ücretleri geçmiş senelere oranla bugün daha indirimlidir. Bu nedenle görüntüleme merkezleri 81 ilden de yoğun olarak tercih edilir. Evinizin konforunda görüntüleme merkezi randevusu alabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!