Saç Dökülmesi Sorunu

Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin herkesin farkında olmasa bile yaşamış olduğu bu problem, toplumsal bir sorun halini almaya başlamıştır. Genel olarak erkeklerde daha yaygın olarak görülen saç dökülmesinin ana sebeplerinden bir..

Saç Dökülmesi Sorunu
Son Güncelleme: Whatsapp

Saç Dökülmesi Sorunu | Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin herkesin farkında olmasa bile yaşamış olduğu bu problem, toplumsal bir sorun halini almaya başlamıştır. Genel olarak erkeklerde daha yaygın olarak görülen saç dökülmesinin ana sebeplerinden bir tanesi genetik faktörlere dayanırken, geri kalan kısmı stres, hava koşulları, beslenme ve psikolojik faktörlere dayanmaktadır. Fakat hangi sebeple olursa olsun, yaşanan bu saç dökülmesi sorunu, yaşayan her insan için olumsuz bir etki bırakmaktadır.

Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin herkesin farkında olmasa bile yaşamış olduğu bu problem, toplumsal bir sorun halini almaya başlamıştır. Genel olarak erkeklerde daha yaygın olarak görülen saç dökülmesinin ana sebeplerinden bir tanesi genetik faktörlere dayanırken, geri kalan kısmı stres, hava koşulları, beslenme ve psikolojik faktörlere dayanmaktadır. Fakat hangi sebeple olursa olsun, yaşanan bu saç dökülmesi sorunu, yaşayan her insan için olumsuz bir etki bırakmaktadır.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Genetik faktörleri bir kenara koyarsak saç dökülmesi sorununa sebebiyet verebilecek birkaç faktör bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak gerekirse;

Sedef hastalığı, egzama, mantar gibi deri problemleriAz su tüketmek, vücuda yeterli vitamin ve mineralleri vermemek, aç kalmak veya tek tip beslenmek gibi düzensiz beslenmeB12, D vitamini, folik asit, biotin, çinko, demir gibi vitamin ve mineral eksikliğiRegl dönemleri, hamilelik dönemi, kilo problemi, aşırı yağlanma gibi hormonal sebepler Stres ve depresyon

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Tedbirler

Başta genetik faktörler olmak üzere pek çok farklı sebebi olan saç dökülmesi soruna karşı farklı çözüm yolları üretilmektedir. Her canlının yaşadığı doğal döngü olan doğma, büyüme ve ölme durumu, canlı yapıya sahip olan saçlar için de geçerlidir. Saçlar oluşur, gelişimini tamamlar ve daha sonrasında gelişimini tamamlamış olan saç uzamayı durdurup dökülme evresine geçiş yaparak arkasından gelen yeni ve sağlıklı saçlara yer açarlar. Bu şekilde işleyen doğal seleksiyon esnasında, bahsettiğimiz bazı genetik veya stres, beslenme, depresyon gibi bazı nedenlerden ötürü saç gelişim evresini tamamlamadan direkt olarak dökülme evresine geçiş yapar. Temel sebebinin sağlıksız bir saç derisi ve saçın köklerinden yeterince besin alamaması olduğu düşünülmekte olan bu durum için de Bioxcin gibi saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleri üretilmektedir. Bioxcin, saç dökülmesine karşı şampuan üretiminde, saça ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri vermesi adına tamamen doğal özlerden üretilmekte olup, saç dökülmesi sorununa kökten çözüm getirmeyi hedefleyen bir markadır. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.