Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır

Sahte parfümler genellikle birebir orjinalleri ile kutu şişe ve ambalaj olmak üzere bire bir taklit edilen ürünlerdir. Genelde gümrük parfümleri, freeshop parfümleri adı altında sokak satıcılarında ve ya bazı merdiven..

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır
Son Güncelleme: Whatsapp

Sahte parfümler genellikle birebir orjinalleri ile kutu şişe ve ambalaj olmak üzere bire bir taklit edilen ürünlerdir. Genelde gümrük parfümleri, freeshop parfümleri adı altında sokak satıcılarında ve ya bazı merdiven altı satıcılarda karşımıza çıkmaktadır. Sahte parfümleri ayırt etmek bazı durumlarda zordur. Ama vereceğimiz bazı pratik bilgiler ile sahte parfümleri nasıl ayırt ederiz sorusuna çözüm bulmaya çalışacağız. 

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır | Sahte parfümler genellikle birebir orjinalleri ile kutu şişe ve ambalaj olmak üzere bire bir taklit edilen ürünlerdir. Genelde gümrük parfümleri, freeshop parfümleri adı altında sokak satıcılarında ve ya bazı merdiven altı satıcılarda karşımıza çıkmaktadır. Sahte parfümleri ayırt etmek bazı durumlarda zordur. Ama vereceğimiz bazı pratik bilgiler ile sahte parfümleri nasıl ayırt ederiz sorusuna çözüm bulmaya çalışacağız. 

Orjinal Parfüm ile Sahte  Parfümü Ayıran Özellikler

Orjinal parfümleri genellikle kendini kanıtlamış ve zincir mağazalardan oluşan kurumsal yerlerden temin etmeliyiz. Fakat bazı temizlik mağazalarında da satılabiliyor. Emin değil isek mutlaka kurumsal mağazalardan orjinal parfüm alınmalı.Paketleme konusunda orjinal parfümlerde genellikle karton üzerinde güvenlik bandı olur. Şişenin kalitesi, üzerindeki markanın baskı kalitesi duruşundan bile anlaşılır.Orjinal parfümlerin bir çoğunda şişede ve kutuda aynı seri numarası yazar. Sahte parfümlerde bu numara yazmaz.Bazen kutuda olur ama genellikle şişede yoktur.Orjinal parfüm şişelerinde genellikle kabartmalar olur. Sahte parfüm üretenler maliyetten dolayı ucuza kaçarlar ve bu kabartmaların kalitesinden belli olur.Sahte parfümlerin kokusu çok kısa zamanda uçar ve acımsı bir koku bırakır. Orjinallerde ise bu süre çok daha uzundur.Bazı orjinal parfümlerde seri numarası olur ve bu sorgulanarak onay alınabilir.Faturasız ürün alınmamalıdır.Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır | Sahte parfümler genellikle birebir orjinalleri ile kutu şişe ve ambalaj olmak üzere bire bir taklit edilen ürünlerdir. Genelde gümrük parfümleri, freeshop parfümleri adı altında sokak satıcılarında ve ya bazı merdiven altı satıcılarda karşımıza çıkmaktadır. Sahte parfümleri ayırt etmek bazı durumlarda zordur. Ama vereceğimiz bazı pratik bilgiler ile sahte parfümleri nasıl ayırt ederiz sorusuna çözüm bulmaya çalışacağız. 

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz  ? 

Parfüm alırken mutlaka satan kişinin fatura kesip  kesmediğine dikkat edin.İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde firmanın güvenirliliğini araştırın ve iade şartlarını okuyun.Şişe ve ablajlama tekniklerini kontrol edin.Parfümü internette birden fazla sitede karşılaştırın ürün ve fiyat mukayesesi yapın.Daha önce aynı parfümden alan yakınlarınız var ise aldığı kaynaklardan alışveriş yapmaya gayret gösterin.

Sonuç olarak piyasada sahte parfüm ( çakma parfüm) son derece fazla bulunmakta. Bir parfümün  fiyatı bir çok yerde 200 TL ise ve siz bunu  50TL gibi bir rakama buluyorsanız burada bir sıkıntı var demektir. Parfümün raf ömrü olduğunu da unutmayarak orjinal parfüm alımlarında bu kriterleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.