Şehir İsimleri Arasında Uzunluklarıyla Dikkat Çeken Yerleşimler

0 1

Şehir İsimleri Arasında Uzunluklarıyla Dikkat Çeken Yerleşimler | Şehir isimleri, kimi zaman içerisinde farklı hikayeleri barındırabiliyor. Öyle ki altında ne efsanelerin yattığı bazı kentleri ve kasabaları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı kentlerin isimleri tuhaflıklarıyla da ön plana çıkabilir. Hatta bazı yerleşim bölgeleri sadece benzersiz ve dikkat çekici isimlere sahip oldukları için fark edilir! Bazı şehir isimleri o kadar uzun ki, çoğu insan onları doğru bir şekilde hecelese bile zorlukla telaffuz edebilir.

Şehir isimleri, kimi zaman içerisinde farklı hikayeleri barındırabiliyor. Öyle ki altında ne efsanelerin yattığı bazı kentleri ve kasabaları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı kentlerin isimleri tuhaflıklarıyla da ön plana çıkabilir. Hatta bazı yerleşim bölgeleri sadece benzersiz ve dikkat çekici isimlere sahip oldukları için fark edilir! Bazı şehir isimleri o kadar uzun ki, çoğu insan onları doğru bir şekilde hecelese bile zorlukla telaffuz edebilir.

Şehir isimleri yabancı kentlerin olunca bize anlamsız gelebiliyor. Fakat o kültürü irdelediğinizde uzun isimlerin de mantıklı hikayeleri ortaya çıkabiliyor. Uzun şehir isimleri nasıl yazılır ve telaffuz edilir her daim problem olmuştur.

Bugün, dünyanın en uzun şehir adlarından dokuzuna bakalım ve her yerleşim birimini adında kaç karakter olduğuna göre sıralayalım. Ayrıca bu yerler ve çevreleri hakkında bazı ilginç gerçekleri de öğreneceğiz.

Avrupa şehir isimleri listesinde fazlasıyla dikkat çeken bu yerleşim, popülerliğini de isminden alıyor.

Bu yazımızda z şehir isimleri ve farklı şehir isimlerini derledik. Bir diğer yazımızda Türkiye haritası şehir isimleri ve şehir şehir Türkiye hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Nisan 2020 içerisinde sizleri ilginç içerikler ile buluşturmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın