Zelzele Suresi Olarak da Bilinen Zilzal Suresi

0 4

Zelzele Suresi Olarak da Bilinen Zilzal Suresi | Depremlerin sıkça yaşandığı şu günlerde okunabilecek surelerden bir tanesi Kuran-ı Kerim'de yer alan Zilzal Suresi'dir. Zelzele ( deprem) Suresi olarak da bilinen Zilzal Suresi'nin okumanın faziletleri arasında:

Depremlerin sıkça yaşandığı şu günlerde okunabilecek surelerden bir tanesi Kuran-ı Kerim’de yer alan Zilzal Suresi‘dir. Zelzele ( deprem) Suresi olarak da bilinen Zilzal Suresi’nin okumanın faziletleri arasında:

Zilzal Suresi’ni okuyanları, Cenabı Hakk (C.C.) korktuklarından emin ve beri kılar.

bulunur. Deprem öncesi ve deprem zamanı okumakta fayda vardır. Depremden korunmak amacıyla okunan surelerden birisidir.

Zilzal Suresi Arapça Okunuşu

ZilZal Suresi Kuran-ı Kerim’deki sıralamada 99’uncu ve iniş sırasına göre ise doksan üçüncü sûredir. 

Zilzal Suresi Türkçe Okunuşu

1. İza zülziletil erdu zilzaleha2. Ve ahracetilerdu eskaleha3. Ve kalel insanü ma leha4. Yevmeizin tühaddisü ahbaraha5. Bienne rabbeke evha leha6. Yevmeiziy yasdürun nasü eştatel li yürav a’malehüm7. Fe mey ya’mel miskale zerratin hayray yerah8. Ve mey ya’mel miskale zerratin şerray yerah

Zilzal Suresi Meali ve Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıylaYeryüzü kendine has bir sarsıntıya uğratıldığı, içindekileri dışarıya çıkarıp attığı ve insan, “Ona ne oluyor?” dediği zaman, (1-3) İşte o gün, yer, kendi haberlerini anlatır. (4) Çünkü Rabbin ona (öyle) vahyetmiştir. (5) O gün insanlar amellerinin kendilerine gösterilmesi için bölük bölük kabirlerinden çıkacaklardır. (6)ᅠArtık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse onun mükafatını görecektir. (7) Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir. (8)

Bir Cevap Yazın