09 Plaka Nerenin? 09 Plaka Hangi Şehre Ait?

09 plaka nerenin, iller ve plaka listesinde 09 plaka hangi şehre ait? Aydın 09 plaka sahibi olan şehirdir. Aydın şehri, Ege bölgesinde yer alan turizmi ile öne çıkan şehirlerden birisidir…

09 Plaka Nerenin? 09 Plaka Hangi Şehre Ait?
Son Güncelleme: Whatsapp

09 plaka nerenin, iller ve plaka listesinde 09 plaka hangi şehre ait? Aydın 09 plaka sahibi olan şehirdir. Aydın şehri, Ege bölgesinde yer alan turizmi ile öne çıkan şehirlerden birisidir. En kalabalık iller arasında da ilk 20 içerisinde bulunması yoğun bir insan nüfusunun bulunduğunun işaretidir. Akdeniz’e çok yakın bulunması sıcak bir iklimin hüküm sürmesine neden olmaktadır.

09 Plaka Nerenin, Alan Kodu Nedir?

Aydın, 09 plaka nerenin sorusuna verilecek cevap olan şehir olmakla birlikte; İzmir, Denizli, Isparta ve Antalya’ya da sınır halinde yer almaktadır. Ege şehri olan Aydın alan kodu ile de sık sık araştırmalara konu olmaktadır. Alan kodu ile özellikle şehir içerisindeki aramalar gerçekleşmektedir. Aydın alan kodu 0256 olarak belirlenmiştir.

09-plaka-nerenin
09 Plaka Nerenin?

09 Plaka Şehrin Posta Kodu Kaçtır?

Posta kodları şehirlerin ve ilçelerin kısa sürede bulunması, posta ve kargoların kolay iletebilmesi amacıyla önemlidir. Aydın da diğer şehirler gibi belirli bir posta koduna sahiptir. Aydın posta kodu plakasına benzerlik göstererek 09000 şeklinde oluşturulmuştur. İlçelerinin posta kodları da 09XXX şeklinde belirlenmiştir.

09 Plaka Şehrin Nüfusu Ne Kadar?

09 plaka nerenin sorusu genellikle Aydın’a ve çevresine yolu düşenler tarafından sorulmaktadır. Yalnız 09 plaka elbette sadece Aydın’da karşılaşılmamaktadır. Aydın nüfusu kalabalık bir şehir olduğu kadar bu şehirden dışarıya göçler vererek plakaların farklı şehirlerde görülmesine yol açar. Aydın nüfusu 2021 yılı itibari ile 1 milyon 134 bin 31 olarak ölçülmüştür.

09-plaka-nerenin

09 Plaka Şehrin Meşhur Yerleri Neresi?

Aydın şüphesiz diğer Ege şehirleri gibi tarihi bir alan oluşturmaktadır. Sahip olduğu tarihi güzelliklerin yanı sıra doğal güzellikleri ile gezilecek geniş bir rehbere sahiptir. Peki 09 plaka nerenin, Aydın meşhur yerleri nelerdir? İşte cevapları:

  • Güzelçamlı Milli Park,
  • Nysa Antik Kenti,
  • Arapapıştı Kanyonu,
  • Tralleis Antik Kenti,
  • Yörük Ali Efe Müzesi,
  • Herakleia Latmos Antik Kent,
  • Aydın Müzesi,
  • Alinda Antik Kenti,
  • Aydın Arkeoloji Müzesi gibi farklı alanlara yayılmaktadır.

Aydın’a yolunuz uğrarsa mutlaka Aydın gezi rehberi oluşturarak bu şehrin tadını çıkarmalısınız. Geniş bir tatil fırsatı sizin için sunacaktır.

İlginizi Çekebilir: 08 Plaka Nerenin? 08 Plaka Hangi Şehre Ait? 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.