33 Plaka Nerenin? 33 Plaka Hangi Şehre Ait?

33 plaka nerenin, şehirler sıralamasında 33 plaka hangi şehre ait? 33 plaka Mersin şehrine aittir. Mersin, Akdeniz bölgesinde yer alan şehirlerden birisidir. Akdeniz’e sınırı olan bu şehirde özellikle turizmden ziyade..

33 Plaka Nerenin? 33 Plaka Hangi Şehre Ait?
Son Güncelleme: Whatsapp

33 plaka nerenin, şehirler sıralamasında 33 plaka hangi şehre ait? 33 plaka Mersin şehrine aittir. Mersin, Akdeniz bölgesinde yer alan şehirlerden birisidir. Akdeniz’e sınırı olan bu şehirde özellikle turizmden ziyade tarım yapılmaktadır. Çevre şehirleri arasında; Adana, Karaman, Niğde ve Antalya bulunmaktadır.

33 Plaka Nerenin, Alan Kodu Kaç?

33-plaka-nerenin
33 Plaka Nerenin?

33 plaka nerenin, Mersin alan kodu nedir? Mersin alan kodu 0324 numarası ile kullanılır. Alan kodu sayesinde şehir içine yapılacak alanların sinyali doğrudan belirli bir şehre yöneltilir. Bunun dışında bu şehirden diğer şehirlere yapılan aramalarda da Mersin’den arama geldiği anlaşılmaktadır. Bu noktada Mersin’de bir alana arama yapmak için 0324 numarasını kullanabilirsiniz.

33 Plaka Şehrin Posta Kodu Nedir?

Posta kodlarının geçmişten günümüze temel bir amacı bulunur. Amaçlarının başında kesin olarak iletilecek posta ve kargoların rahat iletilmesi, şehir ve ilçenin saptanması bulunur. Alan kodu gibi uluslararası ve ulusal anlamda bir anlam taşımaktadır. Bu aşamada Mersin posta kodu merkez konumu için 33000 olarak bilinse de ilçeler kapsamında özel olarak araştırarak farklı olanları kullanmalısınız.

33 Plaka Şehrin Nüfusu Ne Kadar?

Mersin nüfusu diğer birçok Akdeniz şehri gibi yıl içinde değişim gösteren bir duruma sahiptir. Çünkü şehir içinde yıl boyu sabit bir durum yoktur. Yazın hem tatil hem de tarım amacıyla geçici göçler sağlanmaktadır. Yalnız bu geçici durum kalıcı nüfus üzerinde bir etkiye sahip değildir. Sadece kesin olarak yerleşimi olan bireyler üzerinde geçen yıl itibari ile sayımlar yapılmıştır. 2021 Mersin nüfusu 1 milyon 891 bin 145 olarak ölçülmüştür.

33-plaka-nerenin
33 Plaka Hangi Şehre Ait?

33 Plaka Şehrin Meşhur Yerleri Neresi?

33 plaka nerenin, 33 plaka Mersin meşhur alanları nereler? Mersin gezilecek alanlar birçok Akdeniz şehrinde olduğu gibi geniş skala sunar. Zira bu şehrin nüfusundan da göreceğiniz üzere gelişmişlik seviyesi fazla bu sayede hem ulaşım hem tarihi alanların korunması hem de turizm açısından avantajlarını arttırır.

Mersin meşhur yerleri arasında:

  • Yerköprü Şelalesi,
  • Tarsus Hayvanat Bahçesi,
  • Tarsus Şelalesi,
  • Kız Kalesi,
  • Silifke Kalesi,
  • Cennet Cehennem Obrukları,
  • Narlıkuyu,
  • Aynalı Göl,
  • Alahan Manastırı gibi alanlar sıralanabilir.

İlginizi Çekebilir: 32 Plaka Nerenin? 32 Plaka Hangi Şehre Ait?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.