Boya Kalemi

0 0

Boya kalemi, resim sanatı ile uğraşanların kullandığı materyallerin başında gelir. Yağlıboya, guaj, pastel gibi çalışmalarda kullanılan boya kalemleri, kara kalem çalışmalarında özel uçlu ve farklı kalınlıklarda kara kalemlerle yapılır. Boya kalemi en çok öğrencilerin ihtiyaç duyduğu resim malzemelerindendir. Temel eğitim çağında zorunlu olarak verilen resim derslerinde farklı türlerde kullanılan boya kalemlerine ihtiyaç son derece fazladır. Burada dikkat edilecek hususların başında, kullanılan boya kalemlerinin sağlığa zarar vermeyen türlerde olmasıdır. Cilde zarar vermeyecek ve zararlı kimyasal içermeyen boya kalemlerinin kullanımı önerilir. Bu konuda öğrenci velilerinin de titiz davranması gerekir.

Boya Kalemi | Boya kalemi, resim sanatı ile uğraşanların kullandığı materyallerin başında gelir. Yağlıboya, guaj, pastel gibi çalışmalarda kullanılan boya kalemleri, kara kalem çalışmalarında özel uçlu ve farklı kalınlıklarda kara kalemlerle yapılır. Boya kalemi en çok öğrencilerin ihtiyaç duyduğu resim malzemelerindendir. Temel eğitim çağında zorunlu olarak verilen resim derslerinde farklı türlerde kullanılan boya kalemlerine ihtiyaç son derece fazladır. Burada dikkat edilecek hususların başında, kullanılan boya kalemlerinin sağlığa zarar vermeyen türlerde olmasıdır. Cilde zarar vermeyecek ve zararlı kimyasal içermeyen boya kalemlerinin kullanımı önerilir. Bu konuda öğrenci velilerinin de titiz davranması gerekir.

Kaliteli Boya Kalemleri

Boya kalemi alırken kalite de son derece önem taşır. Elde iz bırakmayan resimde yayılıp, taşma yapmayan boyaların kullanımı önerilir. Kanserojen etkileri olan bazı kimyasalların kullanıldığı merdiven altı kırtasiye ürünleri sağlığa tehdit unsuru içerir. Bu nedenle, resim yaparken kâğıda rahat sürülebilen leke bırakmayan ürünler kadar, sağlıklı malzemelerin de kullanımı önerilir. Bu konuda alışveriş yapılacak hobi siteleri arasında, https://www.guvensanat.com/kuruboya-kalem-setler ilk sıralarda yer alır.

Bir Cevap Yazın