Bunlar Gerçekten de Şehir Efsanesi mi? İşte Adeta Efsaneye Dönüşmüş Soruların Gerçek Cevapları!

”Yaşlanınca saçlarımız neden beyazlar? Denize idrar yapmak ciddi hastalıklar doğurur mu?” gibi yıllardır süregelen efsaneleşmiş sorular bulunuyor. Peki bunların gerçeklik payı var mı? İşte cevapları! Herkesin bilgi sahibi olduğunu sandığı..

Bunlar Gerçekten de Şehir Efsanesi mi? İşte Adeta Efsaneye Dönüşmüş Soruların Gerçek Cevapları!
Son Güncelleme: Whatsapp

”Yaşlanınca saçlarımız neden beyazlar? Denize idrar yapmak ciddi hastalıklar doğurur mu?” gibi yıllardır süregelen efsaneleşmiş sorular bulunuyor. Peki bunların gerçeklik payı var mı? İşte cevapları!

Herkesin bilgi sahibi olduğunu sandığı ve yorum yapmaktan çekinmediği soruların sizler için şehir efsanesi olup olmadığını araştırdık! İşte o soruların gerçek cevapları…

Yaşlanınca Saç Kendiliğinden Beyazlar mı?

Yaşlanınca Saç Kendiliğinden Beyazlar mı?

Bunun cevabı aslında tam olarak bu değl! Yaşlandığımızda saç rengini üreten pigmentler görevini yerine getiremediği için saçlarımız beyazlar. Bilginiz olsun!

Yaşlanınca Ölürüz...

Yaşlanınca Ölürüz…

Sadece yaş almakla ölmek arasında bir bağlantı olmadığı çok açık. Zayıflayan organizma hücreleri belli bir noktadan sonra işlevini yerine getiremez ise ölürüz…

Denize İdrar Yapmak Sağlıksız mı?

Denize İdrar Yapmak Sağlıksız mı?

Siz de hayatınızda daha önce bunu mutlaka denemiş olabilirsiniz. Öyleyse iyi haberi verelim. Yapılan araştırmalara göre denize idrar yapmanın bilinen bir zararı yok!

Gaz Tutmak Öldürür mü?

Gaz Tutmak Öldürür mü?

Tam olarak evet öldürür diyemeyiz ancak içeride kalan gaz birikmesi basur, bozuk bağırsak sendromu ve kanamalara sebep olabilir!

Ellerimiz Neden Terler?

Ellerimiz Neden Terler?

Elleriniz sık sık terliyorsa bunun altında başka sebepler aramayın. Sinir sistemimize gelen sinyallerin sebep olduğu bu durum aslında tamamen vücudumuzu korumak için…

Peki Havuza İdrar Bırakmak?

Peki Havuza İdrar Bırakmak?

Maalesef havuza idrar yapmanın denize idrar yapmakla aynı şey olduğu söylenemez. Denizde yaşanan dalgaların ve gelgitlerin idrarı alıp götürdüğü çok açık ancak havuzda bir sağlık sorunu yaşamasanız bile kendinizi ele vermeniz an meselesi!

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.