Ebeveynler Hangi Ürünleri Faydalı Buluyor?

Ebeveynler çocukları için her zaman her şeyin en iyisini ister ve bunun için çaba gösterirler.

Ebeveynler Hangi Ürünleri Faydalı Buluyor?
Son Güncelleme: Whatsapp

Ebeveynler çocukları için her zaman her şeyin en iyisini ister ve bunun için çaba gösterirler. Bu çaba içerisine çocukları için ihtiyaç duyulan ürünleri alırken göstermiş oldukları hassasiyet de dahildir.

Çocuklar ile sürekli temas halinde olan ürünlerin imalatı, içerisinde kullanılan malzemeler, gelişimleri açısından önemi gibi birçok etken ebeveynler tarafından göz önünde bulundurulur. Ebeveynleri tarafından çocuklar için son derece faydalı bulunan ürünler vardır. Bu ürünleri ve diğer detayları oyunterapimarket.com kurucusu Gülşah Altıntaş şu şekilde açıkladı:

Okul Eşyaları Ebeveynlerin Faydalı Bulduğu Ürünler Arasında İlk Sıralarda Yer Alıyor

Çocukların eğitim hayatı birçok farklı açıdan oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak eğitim hayatları içerisinde kullandıkları Okul eşyaları da ayrı bir öneme sahiptir. Oyunterapimarket kurucusu Altıntaş, okul eşyalarının ebeveynlerin faydalı bulduğu ürünler arasında ilk sıralarda yer aldığını belirtti ve sözlerine şunları da ekledi: ‘Okul eşyaları çocukların gün içerisinde en çok temas ettiği yüzeyleri barındırırlar.

Bu nedenle ebeveynler için okul eşyaları hem faydalı hem de ayrıca öneme sahiptir. Bu ürünler üretilirken çocuklara zarar verebilecek her türlü kimyasaldan kaçınılmalıdır. Çocuklar için en güvenilir yüzeylere sahip olarak üretilmelidirler.

Ebeveynler Hangi Ürünleri Faydalı Buluyor?

Hikâye Kitaplarının Çocuk Gelişimi Açısından Önemi Artık Daha İyi Biliniyor

Hikâye kitapları çocukların bilişsel ve duygusal gelişimleri için önemlidir. Bu önemin özellikle de son dönemlerde ebeveynler tarafından daha bilinir hale geldiğini belirten oyunterapimarket kurucusu, ‘Hikâye kitapları çocukların değerler eğitimi, kişilik değerleri, bilişsel ve duygusal gelişimleri için oldukça önemlidir.

Bu önem geçmiş zamanlarda öğretmenler tarafından çokça vurgulansa da yeterli değer gösterilmiyordu. Ancak günümüzde ebeveynler daha da bilinçlenerek çocukların gelişimlerinde hikâye kitaplarının ne denli önemli olduğunun farkına vardı. Ayrıca hikâye kitaplarının içeriğinin önemi de son dönemlerde üzerinde durulan konular arasında yer alıyor.

İçeriği kötü, çocuk psikolojisine zarar verebilecek her türlü mesaj içeren veya görsellere yer verilen kitap artık evlere giremiyor. Böylece çocuklardan da uzak kalıyor. Ebeveynlerin bu denli bilinçlenmesi gelecek nesillerin gelişimleri açısından hayati öneme sahiptir.’ Dedi.

Ebeveynler Hangi Ürünleri Faydalı Buluyor?

Eğitici Oyuncaklar Ebeveynlerin Tercihleri Arasında Yer Alıyor

Eğitici oyuncaklar için çocukların belirli bir yaşa gelmesi gerektiği düşüncesinin artık geride kaldığını belirten Altıntaş, ‘ Bebekler doğdukları andan itibaren eğitici içeriğe sahip oyuncaklarla, kitaplarla etkileşime girebilirler. Bu bağlamda tasarlanan 0-4 ay arası bebeklere hitap eden birçok oyuncak ve kitap bulunmaktadır.

Böylelikle eski yıllarda yer etmiş olan 0-2 aylık bebeklerin göremedikleri, nesneleri ayırt edemedikleri düşüncesi de geride kalmıştır. Bebekler özellikle de siyah beyaz nesnelere dikkat etmektedirler. Bunlarla birlikte ebeveynlerin faydalı bulduğu ürünlerin ilk 3 sırasına eğitici oyuncakları eklemek de mümkündür.

Ebeveynler Hangi Ürünleri Faydalı Buluyor?

Çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan bu oyuncaklar her çocuğun sahip olması gereken oyuncak arasında yer almaktadır. Bu nedenle bilinçli ebeveynler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedirler.’ Dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.