Hollywood'un En Çok Kazanan Ünlüleri Kimler?
Hollywood'un En Çok Kazanan Ünlüleri Kimler?

Hollywood’un En Çok Kazanan Ünlüleri Kimler?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok kazanan Hollywood ünlüleri sinema dünyasının en ilgi çekici konularıdan biri olmaya her zaman devam ediyor. İmzaladıkları sözleşmeler ile en çok kazanan ünlüler listesine giren aktör ve aktrisleri araştırdık.

1- Ryan Reynolds

Ryan Reynolds

 

Ryan Reynolds’ın 2019 yılında elde ettiği gelir 27 milyon $. Netflix orijinal yapımı Six Underground’daki rolü ile kazandığı bu rakam kendisini en çok kazanan ünlüler listesine dahil ediyor.

Ryan Reynolds Kimdir ?

Ryan Reynolds, Kanadalı bir oyuncu, yapımcı ve girişimcidir. 23 Ekim 1976 tarihinde doğan Reynolds, Vancouver, Britanya Kolumbiyası’nda doğmuştur. Kariyerine televizyon dizileriyle başlayan Reynolds, daha sonra Hollywood’da popülerlik kazanmıştır.

Reynolds, birçok farklı türde filmde yer almıştır. Komedi türündeki filmler ile tanınmasına rağmen, aksiyon, dram ve suç gibi farklı türlerde de başarı göstermiştir. En bilinen rollerinden biri olan “Deadpool” karakterini canlandırdığı aynı adlı film serisi ile büyük bir çıkış yapmıştır.

Oyunculuğun yanı sıra, Reynolds aynı zamanda film yapımcılığı da yapmaktadır. 2012 yapımı “Deadpool” filminin yapımcılarından biri olarak da görev yapmıştır. Ayrıca, birçok hayır kurumu ve sosyal sorumluluk projelerine aktif olarak destek vermektedir.

Ryan Reynolds, zarif ve komik kişiliğiyle popüler bir isim olmuştur. Hem yetenekleri hem de şaşırtıcı derecede tatlı bir mizah anlayışı ile sevgi ve takdir kazanmıştır. Sanatçı, hayranları tarafından dünya çapında büyük bir hayran kitlesi tarafından sevilen bir isimdir.

2- Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

 

Hızlı ve Öfkeli serisinden hafızalarınıza kazanan aktör Dwayne Johnson kazandığı 20 milyon $ ile en çok kazanan Hollywood ünlüleri listesinde kendine yer buluyor.

Dwayne Johnson Kimdir ?

Dwayne Johnson, bilinen adıyla “The Rock”, Amerikalı bir oyuncu, prodüktör ve eski profesyonel güreşçidir. 2 Mayıs 1972’de Kaliforniya’da doğan Johnson, ünlü bir güreşçi olarak WWE’de (Dünya Güreş Eğlencesi) büyük bir başarı elde etti. Daha sonra sinema dünyasına adım atan Johnson, birçok popüler filmde yer aldı. “The Scorpion King”, “Fast and Furious” serisi ve “Jumanji” gibi filmlerdeki performansıyla geniş bir hayran kitlesi kazandı. Güçlü fiziksel görünümü ve etkileyici oyunculuk yeteneği ile tanınan Dwayne Johnson, bugün dünyanın en popüler ve en çok kazanan aktörlerinden biridir.

3- Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

 

Robert Downey, 2020 yılında yayına giren The Voyage of Doctor Dolittle isimli flm için imzaladığı sözleşme sayesinde cebine giren miktar 20 milyon $. Bu rakam Downey’i de en çok kazanlar arasına dahil ediyor.

Robert Downey Jr. Kimdir ?

Robert Downey Jr., tam adıyla Robert John Downey Jr., 4 Nisan 1965 doğumlu bir Amerikalı aktördür. Kendisi, Hollywood’un en tanınmış ve başarılı oyuncularından biridir. Downey, çeşitli film ve televizyon yapımlarında yer aldığı uzun kariyeri boyunca pek çok önemli karakteri canlandırmıştır.

Aktörlük kariyerine çocuk yaşta başlayan Downey, 1980’lerde bir dizi film ve televizyon dizisinde rol aldı. Ancak gerçek çıkışını 1992 yapımı “Chaplin” filmindeki Charlie Chaplin rolü ile yakaladı ve oyunculuk yeteneği büyük ölçüde takdir topladı.

2008’de başlayan Marvel Sinematik Evreni’nde yer aldığı Tony Stark / Iron Man rolü ise onu dünya çapında tanınan bir yıldız haline getirdi. Iron Man filmlerinin yanı sıra, “The Avengers” ve “Captain America: Civil War” gibi Marvel yapımlarında da karakterini canlandırdı.

Robert Downey Jr., renkli kişiliği ve yetenekleriyle sadece Hollywood’un değil, sinema dünyasının da en sevilen oyuncularından biridir. Hem drama hem de komedi türündeki filmlerde başarıyla rol alması, onu birçok farklı izleyici kitlesiyle buluşturmuştur.

Robert Downey Jr. aynı zamanda birçok kesintisiz düşüş ve tekrar doğuş hikayesiyle de bilinir. 1996’da uyuşturucu bağımlılığı sorunları nedeniyle yaşadığı zorlu dönemin ardından, rehabilitasyon sürecine girdi ve kariyerine yeni bir başlangıç yaptı. Bugün birçok insan için ilham veren bir figürdür ve birçok başarılı projede yer almayı sürdürmektedir.

Robert Downey Jr., yetenekleri, karizması ve çeşitlilik gösteren filmografisi ile sinema dünyasındaki yerini sağlamlaştırmış bir oyuncu olarak tanınır. Oyunculukta gösterdiği üstün performanslar ve ilham verici hikayesiyle, Robert Downey Jr.’ın Hollywood’daki etkisi ve mirası uzun yıllar boyunca sürecektir.

4- Will Smith

Will Smith

 

Oskar ödüllü aktör Will Smith en çok kazanan ünlüler listesindeki sıradaki isim. Smith, Bad Boys for Life isimli yapım ile 17 milyon $ dolar kazandı.

Will Smith Kimdir ?

Will Smith, tam adıyla Willard Carroll Smith Jr., Amerikalı bir aktör, yapımcı ve rapçidir. 25 Eylül 1968 tarihinde Philadelphia, Pennsylvania’da doğan Will Smith, müzik kariyerine rap müzik dalında adım atmış ve The Fresh Prince adıyla büyük bir başarı elde etmiştir. Müzik kariyerinin yanı sıra sinema dünyasında da önemli bir yer edinen Smith, “Men in Black”, “Independence Day”, “The Pursuit of Happyness” ve “Ali” gibi birçok ünlü filmde rol almıştır. Müzik ve oyunculuk alanındaki başarılarıyla sayısız ödül kazanan Smith, küresel bir ikon haline gelmiştir. Hem komedi hem de aksiyon filmlerindeki başarılı performanslarıyla tanınan Will Smith, aynı zamanda eşi Jada Pinkett Smith ve çocuklarıyla birlikte yakın bir aile bağını da sürdürmektedir.

5- Jason Statham

Jason Statham

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi olan Jason Statham, Hızlı ve Öfkeli serisinin son filmi ile cebine 13 milyon $ koydu…

Jason Statham Kimdir?

Jason Statham İngiliz oyuncu ve dövüş sanatçısıdır. 26 Temmuz 1967 tarihinde doğan Statham, sinema dünyasında aksiyon filmlerindeki rolleriyle tanınmaktadır. Kariyerine şovmen olarak başlayan Statham, sonraki dönemlerde oyunculuk ve dövüş yetenekleriyle dikkat çekti.

Jason Statham ilk olarak Guy Ritchie’nin yönettiği “Lock, Stock and Two Smoking Barrels” (1998) adlı filmde soluksuz bir performans sergiledi ve büyük bir çıkış yakaladı. Ardından “Snatch” (2000) ve “The Italian Job” (2003) gibi filmlerdeki rolleriyle uluslararası üne kavuştu.

Statham, daha sonra “Transporter” serisindeki Frank Martin karakteri ile tanındı ve aksiyon sinemasının önemli yıldızları arasına adını yazdırdı. Bunun yanı sıra “Crank” (2006) ve “The Expendables” (2010) gibi popüler serilerde de başarılı performanslar sergiledi.

Oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra Jason Statham, dövüş sanatları konusunda da uzmandır. Gençlik yıllarında dövüş sporlarıyla ilgilenen Statham, bu alanda büyük bir deneyime sahiptir. Bu deneyimini filmlere de yansıtan Statham, aksiyon sahnelerindeki inandırıcılığıyla hayranlarının beğenisini kazanmıştır.

Jason Statham, aksiyon dolu rolleri, karizmatik duruşu ve dövüş sanatlarındaki yetenekleriyle sinema dünyasında hayran kitlesi bulunan bir aktördür. Oyunculuğuna devam eden Statham’ı gelecekte daha birçok başarılı yapımda izleyebiliriz.

6- Tom Cruise

Tom Cruise

Başarılı aktör Tom Cruise Top Gun: Maverick projesi için imzaladığı sözleşme ile 12 ile 14 milyon $ arasında bir kazanç elde etti…

Tom Cruise Kimdir ?

Tom Cruise, Amerikalı bir oyuncu ve film yapımcısıdır. 3 Temmuz 1962 tarihinde New York’ta doğmuştur. Sinema dünyasında başarılı bir kariyere sahip olan Cruise, birçok unutulmaz filmde rol almıştır. “Risky Business”, “Top Gun”, “Mission: Impossible” serisi ve “Jerry Maguire” gibi yapımlarda performansıyla büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca, disiplinli çalışma etiği ve fiziksel olarak zorlu sahneleri kendisinin üstlenmesiyle tanınmaktadır. Cruise, başarılı bir aktör ve Hollywood’un en tanınmış yıldızlarından biridir.

7- Emily Blunt

Emily Blunt

Güzel oyuncu Emily Blunt devam filmi olan A Quite Place 2 için 12 milyon $ değerinde bir anlaşma yaptı. Ünlü yıldızın kazanacağı bu miktar ile en çok kazanan Holywood ünlüleri arasındaki yerini aldı.

Emily Blunt Kimdir ?

Emily Blunt, İngiliz bir aktristir. 23 Şubat 1983 tarihinde Londra, İngiltere’de doğmuştur. Blunt, hem televizyon hem de sinema dünyasında geniş bir başarıya sahiptir. Kariyerine 2003 yılında televizyon dizisi “Boudica” ile başlamıştır. Ardından “The Devil Wears Prada” (Şeytan Marka Giyer), “Edge of Tomorrow” (Yarının Sınırında), “A Quiet Place” (Sessiz Bir Yer) gibi tanınmış filmlerde de başarılı performanslar sergilemiştir.

Emily Blunt, çeşitli tartışmalı rolleri ustalıkla canlandırabilen bir oyuncudur. İstikrarlı bir şekilde yeteneklerini geliştirmiş ve pek çok farklı karakteri başarıyla canlandırmıştır. Kendisi birçok ödüle aday gösterilmiş ve bazı projelerindeki performansıyla ödüller kazanmıştır.

Blunt ayrıca, “Mary Poppins Returns” (Mary Poppins’in Dönüşü) filminde canlandırdığı Mary Poppins karakteriyle de büyük bir beğeni toplamış ve bu rolüyle Golden Globe ödülü kazanmıştır. Emily Blunt, yetenekli bir aktris olarak tanınır ve mesleğine olan tutkusu ve karizmasıyla her daim izleyicilerin takdirini kazanmaktadır.

8- Brad Pitt

Brad Pitt

Bir başka yaşayan efsane Brad Pitt yakında vizyona girecek Bir Zamanlar Hollywood (Once Upon A Time in Holywood) isimli proje ile 10 milyon $’lık bir gelir elde etti. Bu miktar da onu en çok kazanlardan biri yapıyor.

Brad Pitt Kimdir ?

Brad Pitt, Amerikalı ünlü bir aktördür. 18 Aralık 1963’te Oklahoma’da doğan Pitt, kariyerine televizyon dizileri ve küçük filmlerle başladı. Ancak, dünya çapında ün kazanmasını sağlayan çıkışını, 1991 yapımı “Thelma & Louise” filmindeki rolüyle elde etti.

Brad Pitt, oyunculuk kariyerinde birçok başarılı filmde yer almıştır. Bazı önemli filmleri arasında “Fight Club”, “Se7en”, “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Inglourious Basterds” bulunmaktadır. Bu filmlerdeki performansları ona birçok ödül getirmiştir.

Ayrıca Pitt, sadece oyunculuğuyla değil, aynı zamanda yapımcılık alanında da başarılara imza atmıştır. 2013 yılında “12 Years a Slave” filmiyle En İyi Film dalında Oscar ödülü kazanan yapımcılar arasında yer almıştır.

Brad Pitt, statusüyle ve dış görünümüyle Hollywood’un en tanınan ve saygı duyulan isimlerinden biridir. Aynı zamanda insan hakları savunucusu ve çeşitli hayır kuruluşlarına destek vermektedir. Pitt, hem oyunculuk kariyeriyle hem de kişisel hayatıyla uzun süredir medyanın ilgi odağıdır.

9- Gal Gadot

Gal Gadot

Başarılı yıldız oyuncu Gal Gadot, Wonder Woman 1984 isimli projedeki rolüyle 10 milyon $ gelir kazandı.

Gal Gadot Kimdir ?

Gal Gadot, İsrailli bir oyuncu ve modeldir. 30 Nisan 1985’te İsrail’de doğdu. Kariyerine model olarak başlayan Gadot, 2004 yılında Miss İsrail güzellik yarışmasını kazandı. Daha sonra dünya çapında tanınan bir moda modeli oldu.

Oyunculuk kariyerinde ise 2009 yılında “Fast & Furious” serisinin dördüncü filmi olan “Fast & Furious” ile sinema dünyasına adım attı. Ardından “Wonder Woman” filminde başrol oynayarak büyük bir çıkış yakaladı ve Wonder Woman karakterini başarılı bir şekilde canlandırdı. Gadot, ayrıca “Justice League” ve “Wonder Woman 1984” gibi diğer DC Comics filmlerinde de başarılı performanslarıyla dikkat çekti.

Gal Gadot, güzelliği yanında cesur ve güçlü kadın karakterleriyle tanınan bir isimdir. Hem güzellik hem de oyunculuk yetenekleriyle birçok hayran kazanmıştır. Aynı zamanda, insan hakları savunucusu olarak da aktif bir şekilde çalışmaktadır ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katılmaktadır.

10- Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio da Brad Pitt ile beraber rol aldığı Bir Zamanlar Hollywood isimli film ile 10 milyon $ gelir elde ederek en çok kazananlar listesinde kendine yer buluyor.

Leonardo DiCaprio Kimdir ?

Leonardo DiCaprio, Amerikalı bir aktör ve film yapımcısıdır. 11 Kasım 1974 tarihinde Los Angeles, California’da doğmuştur. Kariyerine çocuk yaşlarda reklam filmleri ve televizyon dizileri ile başlamış, daha sonra önemli sinema yapımlarında yer alarak büyük bir çıkış yapmıştır.

DiCaprio, dünya çapında saygınlık kazanan birçok başarılı filmde rol almıştır. Bazı önemli filmler arasında “Titanic”, “Inception”, “The Revenant”, “The Departed” ve “The Wolf of Wall Street” yer almaktadır. Bu filmlerdeki performansları ile birçok ödül kazanmış ve aday gösterilmiştir.

Aynı zamanda Leonardo DiCaprio, çevre bilinci yüksek bir aktivist olarak da tanınmaktadır. İklim değişikliğiyle mücadele, doğal kaynak koruması ve yaban hayatı konularında aktif olarak çalışmalar yürütmektedir. DiCaprio, çeşitli dernekler ve vakıflara destek vererek bu alanlarda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Leonardo DiCaprio, eşsiz yeteneği ve etkileyici filmografi ile sinema dünyasının en tanınmış ve ödüllü isimlerinden biridir. Kendisi aynı zamanda insan hakları savunucusu, çevreci ve aktif bir hayırseverdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!