İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?

İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe’den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm..

İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
Son Güncelleme: Whatsapp

İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe’den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

İçindekiler

İngilizce Kelime Bilgisi Neden Önemlidir?

İngilizce kelime bilgisi, yabacı dil olarak ingilizce öğrenirken gerekli olan en temel becerilerden biridir. Dil bilgisi kurallarını öğrenirken bir yandan da kelime öğrenmek, o dili çok daha rahat öğrenmeyi sağlar. İngilizce kelime bilgisi geliştirmenin en önemli faydası, dile maruz kalındığında duyduğunu daha kolay anlamayı sağlamasıdır. Ayrıca yabancı dilde konuşma becerisinin en temel gerekçesi bolca kelime bilmektir. Bu noktada İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler öğrenilmelidir. 

İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi!

A Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

a – birable – yapabilmek about – hakkındaabove -üstündeacross – karşısındaact – hareket / eylemaction – aksiyonactually – tam olarak / aslındaadd  – eklemek afraid of – korkmakafter – sonra again – yeniden / tekrarage – yaşago – önceagreed – anlaşıldı, kararlaştırıldıaim – amaç / hedefair – havaairport – hava alanı all – hepsi / tamamıallow – izin vermekalmost – neredeysealone – yalnızalong – boyunca / süresincealready – zatenalso – ayrıcaalthough – rağmenalways – her zamanam – saat diliminde gece 12 ile gündüz 12 arasıamount – miktaran – birand – veanimal – hayvananother – diğeranswer – cevapany – herhangianything – hiçbir şeyappear  – görünmekapple – elmaare – olmak fiiliarea – bölge / alanarms – kollararmy – orduaround – etrafındaarrive – ulaşmak art  – sanatas – ikenas like – benzeri / onun gibiask – sormakat – de / -daaway – uzakİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

B Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

baby – bebekback – arkabad – kötüball – topbank – bankabe – olmakbear – ayıbee – arıbeat – yenmekbeautiful – güzelbecome – olmak because – çünkübed – yatakbefore – öncebegin – başlamakbehind – arkabelieve – inanmakbell – zilbelong – ait olmakbelow – altındabeside – yanında / ayrıcathe best – en iyibetter – daha iyibetween – arasındabig – büyükbit – küçük parçablack – siyahblock –  engellemek blood – kanblow – patlatmakblue – maviboard – tabloboat – botbody – vücutbone – kemikbook – kitapborn – doğmuşboth – ikisi debottom – alt / dipbox – kutuboy – erkek çocukbreak – kırmakbride – gelinbright – parlakbring – getirmekBritish – Britanyalıbrother – erkek kardeşbrown – kahverengibuild – inşa etmekburn – yanmakbusiness – işletme / işbusiness man – iş adamıbusiness woman – iş kadınıbut – fakatbuy -satın almakby – tarafından

C Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

call – aramak / çağırmakcan – yapabilmekcannot – yapamamakcapital – başkentcaptain – kaptan / yüzbaşıcar – arabacare – önemsemek / korumakcarefully – dikkatlicecarry – taşımakcase – dava / olay / durum / kılıfcat – kedicatch – yakalamakcause – sebep / nedencell – hücrecenter – merkezcentury – yüzyılcertain – kesinchance – şanschange – değişmekchart – tablocheck – kontrol etmekchief – şefchild – çocukchildren – çocuklarchoose – seçmekchurch – kilisecircle – çembercity – şehirclass – sınıfclean – temiz – temizlemekclimb – tırmanmakclose – kapatmakcloth – kıyafetcloud – bulutcoast – kıyıcold – soğukcolor – renkcome – gelmekcompany – şirketcompare – karşılaştırmakcomplete – tamamlanmışcompound – maddecondition – durumconsider – düşünmek / endişelenmekcontain – içermekcontinue – devam etmekcontrol – kontrol etmekcook – pişirmekcool – soğukcopy – kopyalamakcorn – mısırcorner – köşecorrect – doğrucost – masrafcotton – pamukcount  – saymakcountry – ülkecourse – kurscover – kapak / kapsamakcow – inekcreate -oluşturmakcry – ağlamakcross – çaprazcrowd – kalabalıkcurrent – mevcutcut – kesmekİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

D Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

dance – dans etmekdark – karanlıkday – gündead – ölüdeath – ölümdecide – karar vermekdeep – derindescribe – açıklamak / tarif etmekdesert  – çöldesign – tasarım / tasarlamakdetail – ayrıntılardetermine – belirlemekdevelope – geliştirmekdictionary – sözlükdied – öldüdifference – farkdifferent – farklıdifficult – zordirect – direktdirection – yöndiscover – keşfetmekdistance – mesafedivision – bölümdo – yapmakdoctor – doktordog – köpekdollar – dolardoor – kapıdown – aşağıdraw – çizmekdress – elbisedrive – araba kullanmakdrop – düşmekdry – kuruduring – boyunca

E Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

each – her biriearly – erkenear –  kulakearth – toprak, dünyaeast – doğueasy – kolayeat –  yemekeffect – etkiegg – yumurtaeight – sekizeither  – ikisi deelectric – elektrikelement – elementelse – diğerend – sonenergy – enerjiengine – motorenjoy -eğlenmekenough – yeterlienter – girmekentire – tümequal – eşitequation – denklemespecially – özellikleeven – eşitevening – akşamever – hepevery – hepsieveryone – herkeseverything – her şeyexactly – aynen / kesinlikleexample – örnekexcept – hariçexciting – heyecan vericiexercise – egzersizexpect – beklemek /ummakexperience – tecrübeexperiment – deneyexplain – açıklamakexpress – ekspreseye – gözİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

F Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

face – yüzfact – gerçekfactory – fabrikafactors – faktörlerfall – düşmekfamily – ailefamous – ünlüfar – uzakfarm – çiftlik farmer – çiftçifast – hızlıfather – babafear – korkufeel – hissetmekfeet – ayaklarfew – birkaçfield – alanfight – kavgafigure – figürfinally – nihayetindefind – bulmakfine – iyifingers – parmaklarfire – ateşfirst – birincifish – balıkfit – uymakfive – beşfloor – zeminflow – akmakflowers – çiçeklerfly– uçmakfollow – takip etmekfood – yemekfoot – ayakfor – içinforce -güçforest – ormanform – yapı / oluşturmakforward – ilerifound – bulunmuşfour – dörtfree – bedavafresh – tazefriend – arkadaşfrom – tarafındanfront – önfruit – meyvefull – tamfun – eğlence

G Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

game – oyungarden – bahçegas – gazgeneral – genelget – almakgirl – kızgive – vermekglass – cam / bardakgo – gitmekGod – tanrıgold – altıngood – güzelgot – sahip olmakgovernment – hükümetgrass – çimengreat – müthişgreen – yeşilground – zemingroup – grupgrow – büyümekguess – tahmin etmekgun – silahİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

H Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

hair –  saç halt – durmakhand – elhappen – olmakhappy – mutluhard – zorhas – sahip olmakhat – şapkahave – sahip olmakhe –  erkekhead – başhear – duymakheart – kalpheat – ısıheavy – ağırhelp – yardımher – Onun (kadın)here – buradahigh – yüksekhill – tepehim – Ona (erkek)himself – kendisi (erkek)his – onun (erkek)history – tarihhit – vurmakhold – tutmakhole – delikhome – evhope – umuthorse – athot – sıcakhour – saathouse – evhow – nasılhowever – ancakhuge – devhuman – insanhundred – yüz (sayı)hunting – avlanma

I Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler

I – benice – buzidea – fikirif – eğerimportant – önemliin – içindeinclude – içermekincrease – yükselmekindicate – göstermekindustry – endüstriinformation – bilgiinsect – böcekinside – içindeinstead –  yerineinstruments – enstrumaninterest – ilgiinteresting – ilginçinto – içineiron – demiris – olmakisland – adait – o (hayvan veya cansız)its – onunit’s – olmak (hayvan veya cansız)itself – kendisi (hayvan veya cansız)İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

J Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

job – işjoin – katılmakjump – zıplamakjust – sadece

K Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

keep  – saklamakkey – anahtarkill – öldürmekkind – kibarking – kralknow – bilmekİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

L Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

lady – kadınlake – gölland – arazilanguage – dillarge – genişlast – sonlater – sonralaugh – gülmeklaw – kanunlay – uzanmaklead – kurşunlearn – öğrenmekleast – en azıleave – terketmekled – önderlik etmek (geçmiş)left – solleg – ayaklength – uzunlukless – azlet – izin vermeklet’s – haydiletter – mektuplevel – seviyelie – yalan söylemeklife – hayatlift – kaldırmaklight – ışıklike – beğenmekline – çizgilist – listelisten -dinlemeklittle – küçüklive – yaşamaklocation – lokasyonlong – uzunlook -bakmaklost – kayıplot – çokloud – gürültülülove – sevmeklow – düşük

M Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

machine – makinemade – yapılmışmain – anamajor – majörmake – yapmakman – erkekmany – çokmap – haritamarch – martmark – işaretmatch maçmaterial -materyalmatter – maddemay – belkimaybe – belkime – benmean – anlammeasure – ölçmekmeat – etmeet – tanışmakmelody – melodimember – üyemen erkeklermetal – metalmethod – metotmiddle – orta might – belkimile – milmilk – sütmillion – milyonmind – akılmine – madenminute – dakikamiss – özlemekmodern – modernmolecules – molekülmoment – anmoney – paramonth – aymoon – aymore – dahamorning – gündüzmost – en fazlamother – annemountain – dağmouth – ağızmove – hareket etmekmovement – hareketmuch – fazlamusic – müzikmust – zorunda olmakmy – benimİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

N Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler

name – isimnation – milletnatural – doğalnear – yanındanecessary – gereklineed – ihtiyaç duymaknever – aslanew – yeninext – sonrakinight – geceno – hayırnor – veya (olumsuz)north – kuzeynorthern – kuzeylinose – burunnot – hayırnote – notnothing – hiçbir şeynotice – farketmeknoun – isimnow – şimdinumber – sayı

O Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler

object – objeobserve – gözlemlemekocean – okyanusof – -den/ -danoff – kapalıoffice – ofisoften – sıkçaoh -ohoil – petrol/ yağold – yaşlı on – açık / üzerindeonce – bir kereone – bironly – sadeceopen – açıkopposite – zıtor – veyaorder – düzenother – diğerour – bizimout – outside /dışarısıover – üzerindeown – kendi (aitlik)oxygen – oksijen

P Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

page – sayfapaint – boyamakpair – çiftpaper – kağıtpark – parkpart – bölümparticular – belliparty – partipast – geçmişpattern – paternpay – ödemekpeople – insanlarper – başınaperhaps – belkiperiod – noktaperson – insanphrase – cümle parçasıpick – seçmekpicture – resimpiece – parçaplace – yerplain – düzplan – planplane – uçakplant – bitkiplay – oynamakplease – lütfenplural – çoğulpoem -şiirpoint – puanpole – kutuppoor – fakirposition – pozisyonpossible – mümkünpound – ağırlık birimipower – güçpractice – pratikprepare – hazırlanmakpresident – başkanpretty – güzelprinted – yazılmışprobably – belkiproblem – sorunprocess – işlemproduce – üretmekproduct – ürünproperty – mülkprovide – sağlamakpull – çekmekpush – itmekput – koymak

Q Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

question – soruquickly – hızlıcaquiet – sessizquite -oldukçaİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

R Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

race – yarışradio – radyorain – yağmurraise – yükseltmekrather – -densereach – ulaşmakread – okumakready – hazırreally – gerçektenreason – sebepreceive – almakrecord – kayıtred – kırmızıregion – bölgeremain – kalanremember – hatırlamakrepeat – tekrar etmekreport – raporrepresent – temsil etmekresent – gücenmekrest – dinlenmekresult – sonuçreturn  – dönmekrhythm – ritimrich – zenginride – binmekright – sağring – zil çalmakrise – yükselmekriver – nehirroad – yolrock – kayarolled – yuvarlanmışroom – odaroot – kökrope – halatrose – gülround – yuvarlakrow – satırrule – kuralrun – koşmak

S Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

safe – güvenlisame – aynısave – kurtarmak / kaydetmeksaw – testeresay – söylemekscale – ölçekschool – okulscience – bilimscientist – bilim adamıscore – skorsea – denizseat – koltuksecond – saniyesection – bölümsee – görmekseed – tohumlarseem  – görünmekseen  – görünmeksell – satmaksend – göndermeksense – hissentence – cümleseparate – ayrıserve – hizmet etmekset – ayarlamakseven – yediseveral – birkaçshall – olsunshape – şekilsharp – keskinshe – O (kadın)ship – gemishoes – ayakkabıshop – dükkan short – kısashould  – zorunda olmakshoulder – omuzshout – bağırmakshow – göstermekshown – gösterilmişside – yansight – görüşsign – işaretsignal – sinyalsilent – sessizsimilar – benzersimple – basitsince – -den berising – şarkı söylemeksir – beyefendisister – kız kardeşsit – oturmaksix – altısize – boyutskin – derisky – havasleep – uykusleep – uykuslow – yavaşsmall – küçüksmile – gülümsemeksnow – karso – şöylesoft – yumuşaksoil – topraksoldier – askersolution – çözümsome – bazısomeone – birisisomething – bir şeysometimes –  bazenson – erkek çocuksong – şarkısoon – yakındasound – sessouth – güneyspace – uzay, boşlukspeak – konuşmakspecial özelspeed – hızspell – hecelemekspot – noktaspread – yayılmakspring – ilkbaharsquare – karestand – ayakta durmakstar – yıldızstart – başlamakstate – durumstatement – ifadestay – kalmaksteel – çelikstep – adımstick – yapışmakstill – halenstone – taşstood – ayakta durmuşstop – durmakstore – dükkanstory – hikayestraight – düzstrange – garipstream – akıntıstreet – sokakstretch – genişletmekstring – dizistrong – güçlüstudent – öğrencistudy – çalışmaksubject – konusubstance – maddesuch – örneğinsuddenly – anidensugar – şeker sum – özetsummer – yazsun – güneşsupply – malzemesuppose – tahmin yürütmeksure – eminswim – yüzmeksymbols – sembolİngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir? | İngilizce, kelime dağarcığı geniş bir dildir. Türkçe'den daha az kelimesi olan bu yabancı dili öğrenmek için mutlaka kelime bilgisi çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil öğrenme sürecinin ilk başında o dildeki tüm kelimeleri ezbermek mümkün değildir. Bunun yerine o dilde sıklıkla kullanılan kelimeler öğrenilerek dil öğrenmeye hızlı bir giriş yapılabilir. 

T Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

table – masatail – kuyruktake – almaktalk -konuşmaktall – uzunteacher – öğretmenteam – takımtell – söylemektemperature – sıcaklıkten -onterm – dönemtest – denemekthan – -denthat – o (eşya)the – otheir – onlarınthem – onlarthemselves – onların kendisithen – sonrathere – oradathese – bunlarthey – onlar (insan)thick – kalınthin – ince thing – şeythink – düşünmekthird – üçüncüthis – othose – onlarthough – -e rağmenthought – düşüncethousands -binlercethree – üçthrough – arasındanthus – nitekimtied – bağlıtime – zamantiny – küçücükto – onatoday – bugüntogether – birliktetone – tontoo – çoktool – alettop – üsttotal – toplamtouch – dokunmaktoward – -e doğrutown – yerleşketrack – takip etmektrade – ticarettrain – trentrain – eğitmektravel – yolculuktree – ağaçtriangle – üçgentrip – yolculuktrouble – soruntruck – kamyontrue – doğrutry – denemektube – tüpturn – dönüştwo – ikitype – yazmak

U Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

uncle – amcaunder -altındaunderline – altı çiziliunderstand – anlamakunit – üniteuntil – -e kadarup – yukarıupon – üstüneus – bizuse – kullanmakusually – genellikle

V Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

valley – vadivalue – değervarious – çeşitliverb – fiilvery – çokview – görüşvillage – köyvisit – ziyaretvoice – sesvowel – sesli harf

W Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

wait – beklemekwalk – yürümekwall – duvarwant – istemekwar – savaşwarm – sıcakwash – yıkamakwatch – izlemekwater – suwave – dalgaway – yolwe – bizwear – giymekweather – havaweek – haftaweight –  kilowell – iyiwest – batıwestern – batılıwhat – ne?wheel – tekerlekwhen – ne zaman?where – nerede?whether – eğerwhich – hangisi?while – süresincewhite – beyazwho  – him?whole – bütünwhose – kimin?why – neden?wide – genişwife – eş (kadın)wild – vahşiwill – istekwin – kazanmakwind – rüzgarwindow – pencerewing – kanatwinter – kışwire – kablowish – dilemekwith – birliktewithin – içindewithout – olmadanwoman – kadınwomen kadınlarwonder – merak etmek / endişelenmekwood – ağaçword – kelimework – işworker – işçiworld – dünyawould – istemekwrite – yazmakwrong – yanlış

Y Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

yard – yan / bahçeyear – yılyellow – sarıyes – evetyet – henüz (olumsuz cümlelerde kullanılır)you  – sen / sizyoung -gençyour – senin / sizinyourself – kendin

Z Harfi ile Başlayan İngilizce En Çok Kullanılan Kelimeler Listesi

Zero – SıfırZoo – Hayvanat Bahçesi

Online Kurslar İçin Tıklayın

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.