featured

Muhafazakar moda pazarının en yeni trendleri açıklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Modada zamansız tasarımlardaki yükseliş, muhafazakar moda pazarını da etkisi altına aldı. Alçakgönüllülük kavramını sahiplenerek global yolculuğunu hızlandıran pazarın uluslararası ölçekte düzenlenen etkinlikler ve yaratılan işbirliği platformlarıyla daha geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

Modada zamansız tasarımların giderek yaygınlaşması, muhafazakar moda pazarının hedef kitlesini genişletti. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın (MENA) yanı sıra, Asya Pasifik bölgesini içine alan bölgeyi sahiplenen küresel muhafazakar moda pazarında alçakgönüllülük kavramının izini süren zamansız tasarımlar, Kafkasya’dan Türki Cumhuriyetlere ve Akdeniz bölgesine kadar uzanan geniş bir coğrafyayı etkisi altına almaya başladı. Pazarın her kesime hitap eden zamansız yaklaşımı, 13. Uluslararası Ekonomi Zirvesi: “Rusya-İslam Dünyası: Kazan Zirvesi 2022” kapsamında düzenlenen Modest Fashion Day Festivali’nde gözler önüne serildi. Etkinlik, Invest Tatarstan, Markamarie, Council of Modest Fashion ve Modest Russia tarafından düzenlendi.

Muhafazakar moda pazarının büyümesinde ülkeler arası işbirliği önemli

Muhafazakar moda pazarı zamansız tasarımların etkisiyle her kesimden insanın yaşamında yerini alırken, küresel ölçekte düzenlenen etkinlik ve defilelerle de etki alanını genişletiyor. Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da 19-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen 13. Uluslararası Ekonomi Zirvesi kapsamında düzenlenen Modest Fashion Day Festivali’nde muhafazakar moda sektörü tüm yönleriyle ele alındı. Festivalde düzenlenen Muhafazakar Moda Günü etkinliğinde, tasarımcılar AKHMADULLINA, Al Shiira, Anaras, Asheri, Azukar Moreno, Bloombia, Buro Banu, INSHELLÍNE, Kuzma by Natalia Kuzmenko, Li Scarf, Restu Pratiwi ve Sultan Saliev’in en yeni koleksiyonları sergilendi. Muhafazakar moda pazarında en yeni trendlerin belirlendiği etkinlikte, Rusya, Endonezya, Kazakistan, Özbekistan ve İspanya’dan gelen 12 tasarımcı ile markalar arasındaki işbirliğini güçlendirmek için panel ve networking görüşmeleri yapıldı. Küresel ticaret hacminin genişletilmesi hedefi doğrultusunda ülkeler arası işbirliğinin önemi vurgulandı. 3 gün süren etkinlikte muhafazakar moda sektörü odağında ekonomi, kaynakların paylaşımı etrafında inşa edilmiş bir sosyoekonomik sistem, İslami finans, gençlik diplomasisi, ihracatın geliştirilmesi, girişimcilik ve yatırım konuları masaya yatırıldı.

Uluslararası ölçekte işbirliği platformu yaratıldı

Doğu-Batı sentezi sunan zamansız tasarımlarıyla Müslüman olmayan ülkeleri de hedef kitlesine ekleyen muhafazakar moda pazarı, Modest Fashion Day Festivali kapsamında düzenlenen Muhafazakar Moda Günü etkinliğinde potansiyelini ortaya koydu. 5 ülkeden 12 tasarımcının en yeni koleksiyonlarının sergilendiği etkinlik, uluslararası ölçekte ülkeler arası işbirliği geliştirilmesi açısından yarattığı avantajlarla dikkat çekti. Pazarda uluslararası etkinliklerin sayısının artırılmasıyla ülkeler arası ticaret hacminin daha da yukarılara taşınması hedefleniyor.

Kültürlerarası iletişimin yeni aracı

Rusya, Endonezya, Kazakistan, Özbekistan ve İspanya’nın muhafazakar moda markalarının tanıtımının yapıldığı etkinlikte özgün stilini, dönemin karakteristik teknikleriyle yorumlayan özel koleksiyonlar büyük ilgi gördü. Etkinlikte Endonezya, Hollanda, Fas, Cezayir, Özbekistan, İspanya, Türkiye ve Rusya’dan alanında uzman isimlerin katıldığı Kültürlerarası İletişimin Aracı Olarak Muhafazakar Moda adlı panel düzenlendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!