Renault Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil piyasası, oldukça geniş yelpazede ürünler içeren bir piyasadır. Bu piyasada en çok yedek parça kullanımına ihtiyaç duyulduğu bilinir. Yedek parçalar, birçok araba için gerekli olan malzemelerdir.

Renault Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Son Güncelleme: Whatsapp

Otomobil piyasası, oldukça geniş yelpazede ürünler içeren bir piyasadır. Bu piyasada en çok yedek parça kullanımına ihtiyaç duyulduğu bilinir. Yedek parçalar, birçok araba için gerekli olan malzemelerdir. Her zaman istenilen yedek parçaya ulaşmak kolay olmayabilir. Bazen istenilen yedek parçanın bulunması aylar sürerken, bazen birkaç saat içinde yedek parçaya ulaşılır. Bu durumun sebebi, istenilen yedek parçanın kullanım sıklığı ve maddi değeri olarak bilinir. Yedek parçalar otomobil piyasalarında iki şekilde bulunur.

Otomobil piyasasında bulunan yedek parçalar;

 • Donanımsal yedek parça
 • Tasarımsal yedek parça olarak sınıflandırılır.

Bu yedek parçaların sınıflandırılmış olması, sürücüler için oldukça kolaylık sağlayan bir detaydır. Sürücüler genellikle araçlarının görsel zenginliğini daha da arttırmak istediklerinde tasarımsal yedek parçaları tercih ederler. Donanımsal yedek parçalar ise, genellikle mecburiyetten tercih edilen yedek parçalardır.

Aracın herhangi bir donanım problemi karşısında sorunu çözecek parçalara yedek parça adı verilir. Araçlarda kullanılacak yedek parçalar hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, aracın sürüş konforunu olumsuz etkilemeyecek parçalar olmalıdır. Yedek parçaların araç sürüş konforunu olumsuz etkilememesi için araca tamamen uygun yedek parça kullanımı oldukça önemli bir detaydır.

Renault Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renault Yedek Parça Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renault yedek parça satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Renault yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken detaylar;

 • Satın alınacak parçanın Renault orijinal yedek parça olması
 • Satın alınacak Renault parça araç için uygunluk durumu
 • Satın alınacak Renault yedek parça fiyat bilgisinin araştırılması
 • Satın alınacak parçada, orijinal Renault yedek parça garantisinin olması
 • Satın alınacak tasarımsal yedek parça Renault ürününün aracın konforunu olumsuz etkilememesi olarak bilinir.

Satın alınacak yedek parçada, bu detaylara dikkat edilmesi durumu yedek parçanın performansını olumlu etkiler.

Renault Yedek Parça Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yedek parça, neredeyse her araçta ihtiyaç duyulan bir parçadır. Sıfır km araçlar, ikinci el araçlara göre daha az yedek parça ihtiyacı duyan araçlardır. Ancak kullanım şekli de bu durumu etkiler. Sıfır km bir aracın sürücüsü, aracı kötü bir şekilde kullanıyorsa yedek parça ihtiyacı doğar. Ancak yedek parçalara ulaşmak her zaman çok hızlı olmayabilir. Bazen bazı yedek parçalara çok fazla talep olduğundan bu parçaların stoğu yapılır ve parçaya hızlı bir şekilde ulaşılır. Ancak çok fazla talep olmayan yedek parçalar piyasada daha zor bulunabilir. Yedek parça seçiminde dikkat edilmesi gereken detayların göz önünde bulundurulması gerekir.

Renault Orijinal Yedek Parça Ne Demek?

Renault orijinal yedek parçalar birçok kişinin satın almayı tercih ettiği parçalardır. Renault firması tarafından üretilen, renault orijinal yedek parçalar yüksek kalitedeki parçalardır. Renault orijinal parça sorgulamasistemi, yedek parça tedariğine ulaşma konusunda oldukça kolaylık sağlar. Yedek parça seçiminde orijinal parça kullanımı oldukça önemlidir. Orijinal yedek parçalar aracın sürüş konforunu oldukça yükseltir.

Renault Çıkma Yedek Parça Nedir?

Piyasada orijinal ve çıkma olmak üzere iki çeşit yedek parça bulunur. Orijinal yedek parçaların fiyatları, çıkma yedek parçaların fiyatlarına göre daha yüksektir. Bu sebeple bazı kişiler bazen orijinal parça tercih etmek yerine çıkma parça tercih ederler. Çıkma yedek parça, kaza yapmış bir araçta bulunan hasar görmemiş parçalar olarak ifade edilir. Çıkma yedek parça tercih etmek isteyen sürücüler, satın alacakları parçaların kalitesine dikkat etmelidirler. Çünkü çıkma parçalar daha uygun fiyatlı olduğundan, piyasada oldukça fazla sayıda sahte çıkma parça bulunduğu bilinir. Bu gibi sahte çıkma parçaları kullanmak araca zarar verir.

Renault Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renault Yedek Parçalar Kasko Kapsamında Mı?

Renault araç satın alınırken kasko paketi de satın alınır. Satın alınan bu kasko paketi, renault marka aracın tüm parçalarını ve yedek parçalarını kapsar. Kasko, yalnızca orijinal yedek parçaları kapsar. Orijinal olmayan çıkma yedek parçalar için de kasko kapsamı belirli aralıklarda değiştirilir. Sürücülerin, ikinci el araç satın alımı yapacakları zaman kasko kapsamına dikkat etmeleri gerekir.

Oem Yedek Parça Nedir?

oem yedek parça, birbiriyle aynı özellikte olan ve aynı üretim tesisinde üretilen parçalar olarak tanımlanır. Oem yedek parçaların kutu ve ambalajları birbirinden farklılık gösterebilir. oem yedek parça, orijinal yedek parça özellikleri ile aynı özellikleri taşır.

Oem Yedek Parçalar Nereden Alınır?

Oem yedek parça tedariği üreticiler ve anlaşmalı firma arasında gerçekleşir. Renault oem yedek parçalar;

 • Renault Megane 2 yedek parça
 • Renault Fluence yedek parça şeklindedir.

Bu sayede sürücüler araçlarına uygun oto yedek parça siparişlerini tedarikçileri bildirir. Yedek parça siparişi, tedarikçi ulaştıktan sonra en hızlı şekilde sipariş teslim edilir. Sipariş teslim süresi, tedarikçiye ve satın alınacak yedek parçanın türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedarikçi bu süreyle ilgili gerekli bilgileri, satın almak isteyen kişilerle önceden paylaşır.

Oem Yedek Parça Alırken Neler Dikkat Edilmelidir?

Oem yedek parça seçerken, özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü Oem parçaların özelliklerinin, orijinal yedek parça özellikleri ile birebir aynı olması gerektiği bilinir. Bu sayede Oem yedek parçalar, araçlarda oldukça konforlu bir sürüş konforu sağlar. Ayrıca Oem parça satın alırken;

 • Fiyat bilgisi
 • Garanti belgesi
 • Araç için uygun olması gibi özelliklere de dikkat edilmesi gerekir.

Oem yedek parçalar bu şekilde araç performansını arttıran parçalar olarak kullanılır.

araç eve araç modellerine uygun online yedek parçalar için hemen tıklayın!

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.