featured

Rüyada Konuşamamak Ne Anlama Gelir? Rüyada Konuşmak İsteyipte Konuşamamak Rüya Tabirleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada konuşamamak, rüya tabircileri tarafından farklı farklı yorumlanıyor. Her biri farklı anlam taşıyan rüyada konuşamamak tabirleri genel olarak haksızlığa uğramaya delalet eder. Rüyasında konuşamadığını gören rüya sahiplerinin genel olarak sıkıntılı günler geçireceğine işaret eden bu rüya, görülüş şekillerine göre farklı anlamları da içerebiliyor. İşte, rüyada konuşamamak ne demek rüya tabirleri listesi…

Rüyada Konuşamamak Ne Demek?

Rüyada konuşamamak genel olarak rüya sahiplerinin arkasından iş çeviren kişilerin varlığına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin kısa zaman içinde sıkıntılı günler geçireceği ve emeklerinin karşılığını alamayacağı rivayet edilmektedir. Kimi rüya tabircilerine göre rüyasında konuşamayan kişilerin çevresinden gizlemekte olduğu şeylerin varlığı söz konusudur.

Sağlık problemlerinin yaşanacak olması da rüyada konuşamamak tabirleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca yapılan rüya tabirlerine göre; rüyasında konuşamadığını gören bir kişinin dini inancı zayıflamış durumdadır. Bu sebeple rüyada dili tutulan, konuşamayan bir kişi mutlu bir hayat yaşamak için dini konulara yönelmelidir.

Rüyada Konuşamamak Diyanet Yorumu

Rüyada konuşamamak diyanet yorumu seçeneklerine bakıldığında; kişilerin haksızlığa uğrayacağı şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler, bir iş için verdiği emeğin karşılığını alamayacak ve haksızlığa uğrayacaktır. Ayrıca rüyada konuşamamak diyanet yorumlarına göre, bu rüyayı gören kişilerin arkasında, onlardan gizli bir iş çeviren kimse bulunmaktadır. Rüyada konuşamamak diyanet yorumlarına göre; bu kişiler bir sır saklamaktadır. Bu sır nedeni ile rüya sahibi sıkıntılı günler yaşamaktadır. Eğer rüyasında konuşamadığını gören kişi bir kalabalık içerisinde ise yaşadığı hastalıktan şifa bulacaktır.

1-  Rüyada Konuşmak İsteypite Konuşamamak

Rüyada konuşmak isteyipte konuşamamak genel olarak rüya sahibin gerçekleştirmek istediği işlere zaman ve imkân bulamadığına dalalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler fırsat bulamadığı için arzularını, isteklerini ve heveslerini gerçekleştirememektedir. Bu sebeple de konuşmak isteyip de rüyada konuşamamak rüyasını gören kişilerin ideallerini gerçekleştirmek için zaman yaratması gerekmektedir.

2-  Rüyada Dilin Tutulması ve Konuşamamak

Rüyada konuşamamak ve dilin tutulması, rüya sahibin oldukça sevindirici bir haber alacağına işaret etmektedir. Ayrıca bu kişiler, iyi bir gelir elde edebileceği bir işe gireceklerdir. Rüyasında dili tutulduğu için konuşamadığını gören kişiler ayrıca çevresi tarafından sevilen, sayılan ve itibar gören kişilerdir şeklinde yorumlanmaktadır.

3-  Rüyada Konuşamamak Kekelemek

Rüyada konuşamamak kekelemek, kişinin yaşıtları arasında öne geçmeye işaret etmektedir. Bu kişiler sorunlar karşısında bir adım önde olacak ve hasımlarına karşı galip geleceklerdir. Ayrıca rüyada konuşamamak ve kekelemek, rüya sahibinin dünyevi olan ve dini olan ilimleri öğrenmesine de işaret etmektedir. Bir başka rüya tabirine göre de rüyada kekelemek ve konuşamamak, rüya sahibin bir hatası nedeniyle başarısızlığa uğrayacağına işaret etmektedir.

4-  Rüyada Konuşmakta Zorlanmak

Rüyada konuşmakta zorlanmak, kişilerin maddi anlamda güç kazanacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler, kötü niyetli kişilerin yaptıklarına karşı göğüs gerecek ve yanlış yolda olan kişiyi doğru yola sokacaktır. Eğer rüyada konuşamamak ve konuşmak zorluk çekmek gören kişiler hastalık çekiyor ise kısa zaman içinde şifa bulacaktır.

5-  Rüyada Zor Konuşmak

Rüyada konuşamamak ya da rüyada zor konuşmak, rüya sahibinin yalnızca maddi olarak değil; mevki olarak da yükseleceğine yorulmaktadır. Bu kişilerin dünya yaşamı boyunca bolluk ve bereket içinde olacağı rivayet edilmektedir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada zor konuştuğunu görmek aynı zamanda rüyayı gören kişinin yaşamı boyunca ciddi hastalıklarla boğuşmak zorunda kalmayacağı anlamına gelmektedir.

6-  Rüyada Dili Tutulmak

Rüyada konuşamamak dili tutulmak, rüya sabinin maddi anlamda rahatlama yaşayacağına işaret eder. Rüyasında dilinin tutulduğunu gören kişiler, çok sevinecekleri bir haber alacaktır. Eğer rüyada konuşamamak ve dili tutulmak rüyasını gören kişiler bekâr ise yeni bir tanışmaya yaşayacak veya evleneceklerdir. Genel anlamda dil tutukluğu ile birlikte görülen rüyada konuşamamak rüya tabirleri oldukça olumlu yorumlanmaktadır. Rüyada dili tutulduğunu gören kişiler için bu rüya, güzel haberlerin gelmekte olduğunun bir habercisidir.

7-  Rüyada Dilsiz Olduğunu Görmek

Rüyada dilsiz olmak ve rüyada konuşamamak, hayırlı bir tabiri olmayan rüyadır. Bu rüyayı gören kişiler, rüyada konuşamamak diyanet yorumlarına göre küfre düşmüş olan kişilerdir. Bu sebeple rüyada dilsiz olduğunu gören kişinin cehaletten, küfürden uzak durması ve salih işlere yönelmesi gerekmektedir.

8-  Rüyada Ağlamaktan Konuşamamak

Rüyada ağlamaktan konuşamamak kişilerin müjdeli bir haber alacağına dalalettir. Genel olarak rüyada ağlamak bekârların yuva kurmasına, evli kişilerin de mutluluğu yakalamasına işarettir. Ayrıca bir başka rüya tabirine göre rüyasında ağlayan ve ağlamaktan konuşamayan kişiler eğer evliler ise yakın zamanda bir çocuk ile müjdelenecektir. Rüyada konuşamamak ve ağlamak zaten evli ve çocuklu olan kişiler için ise saadet anlamına gelmektedir.

9-  Rüyada Konuşamamak Hareket Edememek

Rüyada konuşamamak hareket edememek kimi kişilerce karabasan olarak da ifade edilmektedir. Bu rüyayı gören kişiler genel olarak uyanık olduklarını ve bağırmak, ses çıkarmak isteyip çıkartamadıklarını söylemektedir. Bu rüyanın görülmesinin psikolojik ve fizyolojik nedenleri olabilmektedir. Ancak rüya tabirleri açısından rüyada konuşamamak ve hareket edememek; kişilerin mutsuzluğuna, sorunlu bir döneme giriş yapacağına yorulmaktadır.

Bazı rüya tabircilerine göre de rüyada konuşamamak ve hareket edememek; zorluklar sonunda ulaşılacak bir maddi kazancı, mülkü ifade eder. Rüyada konuşamamak sesin çıkmaması, kişilerin yaşadığı sorunların ve mağlubiyetlerin sonrasında büyük bir kazanca ulaşacağına işaret etmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!