Truist: DISH Network hisseleri %170 ralli yapabilir

Yazar – Senad Karaahmetovic Truist Securities analisti Greg Miller, DISH Network (NASDAQ:DISH) hissesinin derecesini, hedef fiyatını 25 …

Truist: DISH Network hisseleri %170 ralli yapabilir
Son Güncelleme: Whatsapp

Yazar – Senad Karaahmetovic

Truist Securities analisti Greg Miller, DISH Network (NASDAQ:DISH) hissesinin derecesini, hedef fiyatını 25 dolardan 60 dolara yükselterek “tut” seviyesinden “satın al”a çıkardı.

Analist, son Analist Günü’nden sonra yatırımcı beklentilerinin “büyük ölçüde azaldığını” söylüyor. Bununla birlikte ekliyor: “Hissedeki kazançlarla artması gereken hisse senedinde kafa karıştırıcı şekilde düşük bir noktaya şahit olduk.”

Miller, “Şirketin yatırımcı gününde tutarlı bir pazara açılma stratejisi anlatamadığına (seans sırasında hisse senedi %30’dan fazla düşüş yaşadı) ve hatta Las Vegas lansmanıyla elde ettiği başarıları vurgulayamadığına inanıyor olsak da sonraki lansmanların sağlam sonuçlar yaratacağına olan güvenimiz hâlâ tam.” dedi.

Şirketin yatırımcılarla iletişimini geliştirmesi net pozitif bir etken. İş cephesinde, Miller, bozulmanın “muhtemel” olduğunu düşünüyor.

“Yakın ve orta vadeli gelecekte bulut tabanlı O-RAN ağının çok yüksek bir maliyet yapısını gösteren kanıtlar görmeyi beklemiyoruz. Ülkenin 2/3’ü dolaşımdayken bunu öne sürmenin bile aptalca olduğuna inanıyoruz. Buna rağmen %70’in üzerinde brüt kâr marjıyla 300 milyar dolardan fazla yıllık gelir yaratan bir pazar, bizce bozulmak için hazır.”

Miller, özellikle Project Genesis bağlamında artan bir ivme görüyor.

Son olarak analist çekici bir değerleme olduğunu düşünüyor bu nedenle yeni fiyat hedefi, mevcut seviyelere göre %170 artış potansiyeline işaret ediyor.

Dish hisseleri %4 değer kazandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.